Šā gada 17.februārī, plkst. 14.00 LU Vēstures un filozofijas fakultātē (Rīgā, Mārstaļu ielā 28/30, 7.auditorijā) Latvijas Estētikas asociācija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) ielūdz uz diskusiju par filozofijas tekstu kolekcijām Latvijā.

Domāšana nesākas tukšā vietā – mēs turpinām domas, kuras jau pirms tūkstošiem gadu aizsākuši citi. Līdz šim brīdim izdomāto domu un uzrakstīto tekstu daudzums ir viena cilvēka mūžam neaptverams. Kas no tā visa vajadzīgs Latvijā? Ko mums krāt vai ar kādiem informācijas resursiem nodrošināt filozofus, humanitāro zinātņu studentus un pētniekus, lai viņiem būtu jālauza galva tikai par būtisko, nevis par to, kā savākt sev vajadzīgos materiālus? Kas šobrīd lasītājiem jau pieejams gan LNB kolekcijās, gan Digitālājā bibliotēkā "Letonica" un ko mēs jau drīzumā varēsim piedāvāt topošajā Gaismas pilī?

Šos un citus jautājumus diskusijā aktualizēs LNB Sociālo zinātņu nodaļas speciāliste Anda Baklāne, Dr.habil.phil., LU Vēstures un filozofijas fakultātes profesore, Latvijas Estētikas asociācijas prezidente Māra Rubene, LNB Digitālās bibliotēkas "Letonica" vadītājs Uldis Zariņš, LNB arhitekte Nita Apsīte un LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētniece, Ekonomikas un kultūras augstskolas docente Velga Vēvere.

Uz diskusiju laipni aicināti visi interesenti.

Ziņu sagatavoja:
Anda Baklāne
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Sociālo zinātņu nodaļas galvenā bibliotekāre

Tagi: Diskusijas, Filozofija, informācijas resursi