Gaismas festivāla "Staro Rīga" laikā, no 14. novembra līdz 18. novembrim, tiks izgaismotas nozīmīgākās vietas Rīgā - ēkas, tilti un arhitektūras pieminekļi, ko papildinās unikāli gaismas mākslas objekti ielās un parkos.
 
Latvijas galvaspilsēta svētku dienās greznosies ar četriem izgaismotiem tiltiem pār Daugavu. Blakus starptautisku atzinību guvušajam Dzelzceļa tiltam svētku gaismojumā festivāla laikā iedegsies arī Vanšu, Akmens un jaunatklātais Dienvidu tilts.
Vanšu tiltu "atdzīvinās" kustīgi prožektoru stari, tilta pilons tiks izgaismots ar lāzera staru, bet Dienvidu tilts saglabās savā atklāšanas dienā iegūto apgaismojumu. Savukārt, Akmens tiltu rotās 38 salūta formas gaismas dekori, kurus izvietos uz tilta apgaismes balstiem. Visus tiltus varēs vērot no dažādiem skatu punktiem, atrodoties vienā vai otrā Daugavas krastā. "Staro Rīga" ar gaismas stariem iezīmēs Latvijas Nacionālās bibliotēkas topošās ēkas apjomu Daugavas kreisā krasta siluetā, krustojoties tieši vietā, kur paredzēta jumta smaile.
 
Ar īpašu gaismojumu, māksliniecisku instalāciju un videomateriālu demonstrējumiem pārvērtīsies valstiski nozīmīgās ēkas. Latvijas Nacionālā teātra ēka ļausies jauniešu idejām, kuri uz ēkas fasādes demonstrēs zīmējumu, aplikāciju un fotogrāfiju projekcijas, savukārt Dailes teātra fasādē akmenī cirstās liesmas atdzīvosies, liesmojot nacionālā karoga krāsās. Ar optisku gaismas efektu palīdzību, par neparastu un kustīgas dzīvības pilnu objektu pārvērtīsies bezkaislīgā un pelēkā Zemkopības ministrijas ēka, savukārt Rīgas Apgabaltiesas ēka dalīsies atmiņās ar garāmgājējiem, demonstrējot gan dokumentālas liecības, gan spilgtas un brīnumainas fantāzijas. Mainoties izgaismojuma krāsām, intensitātei un virzienam, visā savā daudzveidībā atklāsies Melngalvju nama fasāde. Svētku dienās mūzikas priekšnesums būs vērojams ik pēc 15 minūtēm, izņemot apaļas stundas, kad skan Rātsnama zvani.
 
Pašā Rīgas sirdī - Doma laukumā - multimediālā uzvedumā varēs vērot mūru un bruģu pakāpenisku uzplaukšanu, kas vainagosies ar gaismas radītu krāšņu dārzu. Savukārt, laukumā pie Kongresu nama, iestājoties tumsai, mirklīgas uguņošanas efektu veidos čuguna liešanas paraugdemonstrējumi ledus klučos un smilšu formās. Īpašu un siltu noskaņu varēs baudīt Alberta ielā, kur jūgendstila kultūrvēsturiskais mantojums tiks rādīts dzintara krāsas gaismā, īpaši akcentējot arhitektūras elementu smalkās detaļas.
 
Anglikāņu baznīcā būs aplūkojams mākslinieka Ginta Gabrāna projekts miglas vārti "Ne vilnis, ne daļiņa. Ejot cauri sienām", kas jau guvis atzinību "Baltajās naktīs" Parīzē.
 
Festivāla piecās dienās tiks izgaismoti vairāk nekā 30 pilsētvides objekti, rosinot ieraudzīt pazīstamas vietas jaunā gaismā. "Staro Rīga" liks mirdzēt ne tikai tiltiem un ēku fasādēm, bet arī Rīgas laukumiem un parkiem. Tiks radīti arī vairāki gaismas objekti, kuri bagātinās naksnīgo Rīgu un radīs iedzīvotājiem valsts dzimšanas dienai atbilstošo svētku sajūtu.
 
Gaismas festivāla apmeklētājiem tiks piedāvāti trīs pastaigu maršruti pa kanālmalu un tai piegulošajiem parkiem, Rātslaukumu, Līvu laukumu, Doma laukumu un Vērmanes dārzu. Pastaigu maršruti un lielākā daļa objektu visas festivāla dienas būs pieejami no pulksten 18.00 līdz 23.00. 18.novembra vakarā festivālu noslēgs Latvijas 90 gadu jubilejai veltīts multimediāls gaismas priekšnesums Daugavmalā.
 
Pilna "Staro Rīga" programma ir pieejama festivāla mājas lapā www.staroriga.com, savukārt telefoniskas uzziņas pieejamas 1188. No 14. līdz 18.novembrim darbosies arī informācijas centri Vērmanes dārzā un Rātslaukumā, kuros varēs saņemt festivāla bukletu un karti ar maršrutiem.
 
Gaismas festivāls "Staro Rīga" notiek pēc Rīgas domes iniciatīvas, iesaistoties daudziem rīdziniekiem - uzņēmumiem un radošām personībām, kas vēlas dot savu artavu kopīgas svētku sajūtas veidošanā. Festivālu organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar producentu kompāniju "Untitled", vadošajiem Latvijas gaismas un video māksliniekiem, pasākumu organizatoriem un mākslinieku grupām. "Staro Rīga" atbalstītājs ir "Valsts nekustamie īpašumi".
 
Jauna un skaista tradīcija ir dzimusi - "Staro Rīga"!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Gaismas festivāla "Staro Rīga" preses dienests
Tālr.: 67821690, 26151344