Otrdien, 11. novembrī, plkst. 18.00 Ventspils Galvenās bibliotēkas pasākumu zālē (Akmeņu ielā 2, 2. stāvā) dzeju lasīs dzejniece Liāna Langa un dzejnieks un tulkotājs Juris Kronbergs.
Liāna Langa, īstajā vārdā Liāna Bokša, dzimusi 1960. gadā Rīgā. Mācījusies Rīgas 50. vidusskolā, beigusi Rīgas 7. vidusskolu, mācījusies B. Delles glezniecības studijā, studējusi LVU Filozofijas fakultātē, kā arī papildinājusi zināšanas Ņujorkas New School College, studējot filozofiju un amerikāņu 20. gadsimta literatūru. Liāna Langa laidusi klajā tādus dzejoļu krājumus kā "Te debesis, te ciparnīca" (1997), "Iepūt taurītē, Skorpion!" (2001), "Antenu burtnīca" (2006) un pats nesenākais dzejoļu krājums "Es varēju nesteigties: ceļojumu esejas" (2008).

Literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis par autori saka: "(Liāna) Langa bija un ir destruktīvā un pretešķību laikmetā reāli esošu vērtību, sīkgraudiņu un izkliedētu pērļu meklētāja, zvejniece un atradēja".

Juris Kronbergs ir Zviedrijā dzīvojošs latviešu dzejnieks un tulkotājs. "(Juris) Kronbergs dzīvo divās kultūrās – viņš tulko un atdzejo gan no zviedru (arī norvēģu) uz latviešu, gan no latviešu uz zviedru; arī dzeja top gan zviedriski, gan latviski, turklāt daļēji tie ir pilnīgi atšķirīgi teksti," tā autora daiļradi raksturo literatūrzinātnieks Guntis Berelis. Juris Kronbergs studējis ziemeļu un baltu valodas, literatūras vēsturi Stokholmas universitātē, strādājis Stokholmas metro, 70. gados darbojies latviešu rokmūzikas grupās, bijis kultūras atašejs Latvijas vēstniecībā Stokholmā. Autors 1970. gadā debitēja ar krājumu "Pazemes dzeja" - vienu no tiešākajām sešdesmito gadu jaunatnes dumpīguma projekcijām latviešu literatūrā. Pēc tam publicēti vairāk kā desmit dzejas krājumi un CD "Vilks Vienacis", kurā autors lasa savu dzeju mūzikas pavadījumā.
 
Abi autori šobrīd ir Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājas viesi.
 
Pasākums ir bezmaksas.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Margarita Marcinkeviča
Ventspils bibliotēkas Galvenās bibliotēkas direktore
Tālr.: 63623598