No 10. līdz 16. novembrim Liepājas bibliotēkās notiek Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa.
Centrālā Zinātniskā bibliotēka uz krēslas stundas pasākumu "Vīrietis un sieviete Ziemeļvalstu autoru darbos" aicina 12. novembrī plkst. 17.00. Stāstus lasīs aktieri Ilga Martinsone un Jānis Dreiblats. 
 
Rīta stundas lasījumi aicina savus jaunākos lasītājus un citus interesentus, lai iepazīstinātu ar dāņu rakstnieces Vitas Andersenas grāmatas "Petrīnas lakkurpes" varoņiem. Rīta lasījumi notiks 12. novembrī plkst. 11.00 bibliotēkā "Varavīksne", plkst. 12.00 bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis", 13. novembrī plkst. 10.00 bibliotēkā "Libris", bet "Zaļās Birzs" bibliotēkā plkst. 11.00.
 
Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa, ko katru rudeni rīko Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar biedrību "Norden" un Latvijas Nacionālo bibliotēku, atkal ir klāt un šogad tā Latvijas bibliotēkās notiks no 10. līdz 16. novembrim.

Bet sākums ziemeļvalstu literatūras svētkiem Latvijas bibliotēkās bija 1997. gadā, kad pirmo reizi rīkotajā  pasākumu nedēļā piedalījās tikai 11 Latvijas bibliotēkas, starp kurām bija arī Liepājas Centrālā Zinātniskā bibliotēka, bet šogad tajā jau piedalās ap 450 bibliotēkām.

Ziemeļvalstu autoru grāmatu lasīšanas svētki, kad vienlaicīgi rīta stundās un vakara krēslas stundās daudzās bibliotēkās lasa kāda literāra darba fragmentu ir fascionējoši un nedaudz mistiski, jo katru gadu tām ir bijusi kāda noteikta tēma, pēc kuras izvēlas pasākumos lasāmos autorus, tādēļ kā rīkotājiem tā klausītājiem, ir bijusi iespēja gan iztēlē ceļojot pa ziemeļu zemēm, dzirdēt teikas un pasakas, jūsmot un līdzi just garīgi  stipro ziemeļu sieviešu dzīves stāstiem, piedalīties elpu aizraujošajos detektīvliteratūras piedzīvojumos.

Šī gada pasākumu tēma ir "Mīlot Ziemeļvalstis", tāpēc mūsu bibliotēku rīkotajos pasākumos izvēlēto somu, norvēģu, islandiešu un citu ziemeļvalstu autoru darbos būs jūtama attieksme pret notikumiem, dabas skaistumu, mīlestību uz cilvēkiem, viņu attiecībām un likteņiem.

Kā katru gadu, arī šī gada pasākumiem ir veidots speciāls plakāts, kam autore ir pazīstamā grenlandiešu māksliniece Aka Hēge, mūsu tautieša, talantīgā fotogrāfa un stāstnieka, kurš tagad dzīvo Grenlandē, bet bieži rīko izstādes Latvijā, Ivara Sīļa dzīvesbiedre.

Nedēļas savdabīga tradīcija bibliotēkās ir, pasākumam sākoties, izslēgt elektrisko apgaismojumu un iedegt sveces, bet beidzoties atkal ieslēgt apgaismojumu.
 

Informāciju sagatavoja:
Aina Krauče
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktora vietniece
Tālr.: 63489537