Izdevniecība "Nordik" laidusi klajā:
 • Valdzinošā dzejas estēta Erika Ādamsona dzejas izlasi "Dziesmas par labu dzīvošanu". Vieglprātība un rotaļa, bet tai līdzās vientulības griba un dzejnieka darbs kā noturīgākais, īstākais laimes avots – tas viss kopā veidojis Ādamsona unikālo dzejas pasauli,- tā dzejnieku raksturo izlases sastādītāja Inta Čaklā;
   
 • Ilggadēja laikraksta "Diena" žurnālista un redaktora Gunta Bojāra eseju krājumu "Zīda čūska". Darbs sākts rakstīt eseju formā portālā draugiem.lv. Tā ir iedziļināšanās jauna vīrieša emocijās un skatījumā uz mūsdienu pasauli.
Izdevniecība "Tapals" dzejas draugiem piedāvā Mirdzas Ķempes dzejas izlasi "Savāda dvēsele". Sastādītāja Inta Čaklā tajā iekļāvusi to Ķempes dzejas daļu, kas nav apgrūtināta ar sava laika politikas un ideoloģijas konjunktūras prasībām un risina personības problemātiku.
 
Apgāds "Neputns" Latvijas valsts svētku reizei ir izdevis:
 • Suvenīrizdevumu "Valsts pirmā. First of the State" latviešu un angļu valodā, veltītu Viļa Rīdzenieka slavenajam (un vienīgajam) Latvijas valsts proklamēšanas akta fotoattēlam;
   
 • Mākslas vēstures grāmatu "Ansis Cīrulis. Saules pagalmos".  Tā ir veltīta lietišķās mākslas meistara un gleznotāja Anša Cīruļa 125 gadu jubilejai un Latvijas valsts dibināšanas 90. gadadienai.
Apgāds "Neputns" turpina izdot nesen uzsākto mazformāta grāmatu sēriju "Studijas bibliotēka", kuru šobrīd papildina ar divām jaunām grāmatām:
 • Raivja Austriņa - "Gints Gabrāns" un 
   
 • Jāņa Taureņa darbu "Supergrafiķi".
   
  Šīs sērijas mērķis ir sniegt maksimāli plašu ieskatu Latvijas mākslas ainā 20. gs. otrajā pusē un 21. gs. sākumā.
Apgādā "Liels un mazs" šādi jaunumi:
 • Atzīmējot dzejnieces Ineses Zanderes piecdesmito dzimšanas dienu, jaunu izdevumu piedzīvojusi viņas vispopulārākā grāmata – dzejoļu krājums "Iekšiņa un āriņa";
    
 • Māra Bērziņa grāmata "Resnais svešinieks jeb 5. A klases skolnieka Kristera, viņa draugu un nepārspējamā Cūkmena pārdzīvojumi un piedzīvojumi" domāta skolas vecuma bērniem. Grāmatas smieklīgās un dramatiskās ainas paliks bērniem atmiņā un palīdzēs meža un atkritumu attiecībās ieņemt savu personisko pozīciju. Grāmatas vāks-plakāts un uzlīmju komplekts papildina revolucionāro aicinājumu nemēslot mežā.
   
 
Informāciju sagatavoja:
Latvijas Grāmatizdevēju asociācija