Valmiera, 5. nov., LETA. Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Salacgrīvā risināsies Vidzemes 3. Patriotiskās dzejas festivāls, aģentūru LETA informēja Salacas baseina bibliotēku apvienības viceprezidente un Salacgrīvas pilsētas bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa.
Festivāls norisinās reizi divos gados, - šogad vienlaikus ar festivālu noslēgsies dzejas konkurss skolēniem "Es mīlu Latviju!" un tiks apbalvoti tā laureāti.
 
Kā aģentūrai LETA pastāstīja Podziņa, konkursu rīko sabiedriskās organizācijas Salacas baseina bibliotēku apvienība "Salacas bibliotēkas" un Salacgrīvas pilsētas bibliotēka, tā mērķis ir paplašināt patriotisma jēdzienu, veicinot latviskuma izpratni, popularizējot dzeju un veidojot iemaņas tās rakstīšanā. Vienlaikus tiek paaugstinātas skolēnu un bibliotekāru zināšanas un aktivitāte, jo konkursā piedalās skolēni no 1. līdz 12. klasei, kuri ar skolu un rajonu bibliotēku starpniecību iesniedz savus darbus konkursam.
 
Lāčplēša dienā bērniem un jauniešiem būs iespēja tikties ar dzejniekiem Salacgrīvas kultūras namā. Sava programma būs arī pieaugušajiem - Ainažos viesosies Jānis Streičs, Liepupes vidusskolā Janīna Kursīte, Svētciema bibliotēkā Lija Blūma un Salacgrīvas pilsētas bibliotēkā Aina Boža.
 
Vakarā par godu 11. novembrim notiks lāpu gājiens un piemiņas brīdis Salacgrīvas kapsētā.
 
 
 
Kristīne Meistere LETA
Copyright © LETA