Ceturtdien, 2008. gada 6. novembrī plkst. 12.30 Puzes pagasta bibliotēkas jaunākajiem lasītājiem būs iespēja tikties ar bērnu rakstnieci un dzejnieci Māru Cielēnu. Šī būs jau sestā tikšanās Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā Ventspils bibliotēkas projekta "Rakstnieks lauku bibliotēkā" ietvaros.
Projekta mērķis ir popularizēt bibliotēkās pieejamo latviešu literatūras krājumu un veicināt interesi par to, tādējādi ceļot bibliotēku pakalpojumu kvalitāti un piesaistot plašāku apmeklētāju loku.

Ar dzeju, prozu, kritiku, tulkojumiem un atdzejojumiem no angļu, vācu un krievu valodām Māra Cielēna ir apliecinājusi sevi kā vienu no talantīgākajām un aktīvākajām latviešu bērnu rakstniecēm. Dzejnieces pirmie dzejoļi publicēti no 1970. gada. Pirmais dzejoļu krājums "Mazliet siltuma, mazliet smaržas" ceļu pie lasītājiem sāka 1988. gadā. Deviņdesmitajos gados dzejniece pievērsusies bērnu literatūrai, publicējot dzejoļu krājumus un pasakas bērniem, strādājot par redaktori izdevniecībās "Liesma", "Sprīdītis" un žurnālā "Ezis" (no 2004. gada). Visparastākās ikdienas lietas autore savās grāmatās, kuru ir vairāk par divdesmit, parāda asprātīgi un sirsnīgi, vedinot domāt par cilvēcisko attiecību patiesumu kā vienu no augstākajām vērtībām. "Pašiem savs Andersens…" – tā par pasaku stāstnieci Māru Cielēnu izteikusies kāda viņas "spalvas māsa".
 
Par sevi rakstniece stāsta: "Man patīk rakstīt – tāpat kā patīk peldēties ezerā, sēdēt pie ugunskura, klīst domās, iztēloties, sapņot. Savu pasauli salieku kopā no diezgan mūsdienīgiem klucīšiem un, rakstot pasakas, kļūstu par ērmoni – sāku ērmoties pakaļ savu pasaku varoņiem…".
 
Daudzkārt literatūras balvas saņēmušās Māras Cielēnas grāmatas būs interesanta lasāmviela gan mazajiem, gan lielajiem lasītājiem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas speciāliste darbā ar rajona bibliotēkām
Tālr.: 63627361