Rīga, 13. nov., LETA. Šodien desmitās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas laikā Latvijā notiks pasākums "Sieviete krēslas stundā", aģentūru LETA informēja Ziemeļu Ministru padomes birojā Latvijā.
Pasākuma laikā Norvēģijas vēstniecības Latvijā pārstāve Linda Levāne aicinās rakstnieci Laimu Muktupāvelu un tulkotāju Aiju Eimani uz sarunu par rakstniecību un dzīvi norvēģu rakstnieces Sigrijas Unsetes laikā un mūsdienās.

Pasākums, kuru organizē Ziemeļu Ministru padomes birojs un Norvēģijas vēstniecība, notiks plkst. 18 Ziemeļu Ministru padomes birojā Rīgā.

Kā ziņots, no 12. novembra līdz 18. novembrim Latvijā jau desmito gadu notiek Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Šā gada Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tēma ir "Sieviete Ziemeļvalstīs".

Uzmanības centrā būs divu ievērojamu Ziemeļvalstu rakstnieču daiļrade - zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnes "Pepija Garzeķe" un "Ronja - laupītāja meita" tiks lasīta bērnu auditorijai un norvēģu rakstnieces Sigrijas Unsetes romāna "Kristīne Lavransa meita" fragmentus lasīs pieaugušie.

Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā Informācijas centra padomniece Ieva Hermansone ir Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas galvenā koordinatore, kas sadarbībā ar biedrību "Norden" nodrošina Latvijas bibliotēkas ar Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas informatīvajiem materiāliem - pastkartēm, plakātiem un ideju katalogu.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumi gan Latvijā, gan pārējās Baltijas valstīs katru rudeni norisinās jau kopš 1998. gada. To galvenā ideja ir apzināt Ziemeļvalstu kultūru un literatūru, un, iesaistot pasākumos arī Baltijas valstis, veicināt kultūras apmaiņu ziemeļu un Baltijas reģionā.
 

Emīlija Kozule LETA
Lāsma Grundule LETA
Copyright © LETA