Vašingtona, 28. okt., LETA--AFP. ASV interneta kompānija "Google Inc.", Amerikas izdevēju asociācija (AAP) un Rakstnieku ģilde otrdien paziņoja, ka atrisinājuši strīdu par autortiesībām, kas izcēlās sakarā ar interneta giganta plāniem skenēt miljoniem grāmatu.
Vienošanās paredz, ka "Google" samaksās 125 miljonus dolāru (70,13 miljonus latu) "Grāmatu tiesību reģistra" izveidei, atrisinās strīdus ar rakstniekiem un izdevējiem, kā arī segs tiesas izdevumus, kas saistīti ar pirms trīs gadiem pret "Google" iesniegto prasību.
 
ASV rakstnieki un izdevēji iesūdzēja "Google" tiesā pēc tam, kad tas paziņoja par savu projektu "Google Book Search", kura ietvaros paredzēts skenēt miljoniem grāmatu un padarīt tās pieejamas internetā.
 
"Vienošanās atzīst autortiesību īpašnieku tiesības un intereses, sniedz viņiem efektīvus līdzekļus kontrolēt, kā viņu intelektuālajam īpašumam tiek piekļūts internetā, un nodrošina viņiem kompensācijas saņemšanu par piekļuvi viņu darbiem internetā," teikts "Google", AAP un Rakstnieku ģildes paziņojumā. "ASV autortiesību turētāji visā pasaulē varēs reģistrēt savus darbus Grāmatu tiesību reģistrā un saņemt kompensāciju par abonēšanu, grāmatu pārdošanu, ieņēmumiem no reklāmas un citiem iespējamiem ieņēmumiem, kā arī samaksu naudā, ja viņu darbi ir jau digitalizēti."
 
Pēc divus gadus ilgušām sarunām panāktā vienošanās vēl ir jāapstiprina tiesai.
 
 
 
LETA AFP
Copyright © LETA