Rīga, 27. okt., LETA. Visu vecumu autori, kuri raksta dzeju, prozu, lugas vai scenārijus un vēlas pilnveidoties šajā virzienā, tiek aicināti piedalīties Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) un Latvijas Universitātes (LU) Filoloģijas fakultātes rīkotajos rakstnieku tālākizglītības kursos "Rakstniecības teorija un prakse", aģentūru LETA informēja LRS pārstāve Inga Bodnarjuka.
Kursi norisinās Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās kultūras programmas "Literārā akadēmija" ietvaros, un meistardarbnīcās uzņemtajiem autoriem tie ir bez maksas.
 
Rakstnieku tālākizglītības programmu veido septiņu lekciju kursi, kas aptver būtiskākos literārajā praksē pielietojamos jautājumus, - dzejas, prozas un dramaturģijas teorija, literāro stilu un virzienu vēsture, žanru literatūra, kritikas teorija, valodas kultūra, kā arī dzejas, prozas vai dramaturģijas meistardarbnīca Amandas Aizpurietes, Noras Ikstenas vai Hermaņa Paukša vadībā.
 
Kursi norisināsies, sākot ar 2009. gada februāri, sestdienās Rīgā, LU Filoloģijas fakultātes telpās. Kursu noslēgumā dalībnieki izstrādās kursa darbu - literāru darbu savā žanrā.
 
Tā kā meistardarbnīcu dalībnieku skaits ir ierobežots, bet pretendentu vienmēr ir daudz, tiek rīkots konkurss.
 
Lai pieteiktos kursiem, līdz šā gada 5. decembrim jāiesniedz konkursa darbs vienai vai vairākām meistardarbnīcām. Iesniedzamā darba apjoms dzejai ir 200-300 rindu, prozai, lugai, scenārijam - 25 000-50 000 zīmju.
 
Darbi jāiesūta ar norādi "Literāro meistardarbnīcu konkursam" LRS Rīgā, Kuršu ielā 24, LV-1006.
 
Kandidatūras izvērtēs meistardarbnīcu vadītāji. Autorus, kas kļūs par meistardarbnīcu dalībniekiem, informēs personiski.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA