19.janvārī Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina iepazīt mūsdienu ASV bibliotēku situāciju, jaunievedumus un krīzes risinājumus diskusijkluba "Gūtenberga galaktika" sanāksmē.

No 2010.gada 10.septembra līdz 10.oktobrim 12 Latvijas bibliotekāri mācījās starptautiskā bibliotekāru izglītības institūcijā ASV — Mortensonu Centrā (Ilinoisas Universitāte Urbanā-Šampeinā), apmeklēja Čikāgas, kā arī vairāku Ilinoisas pavalsts mazpilsētu publiskās bibliotēkas, viesojās amišu (Amish) kopienā. Mācības finansēja Bila & Melindas Geitsu fonds (BMGF).


Mortensonu Centrā Latvijas bibliotekāri pilnveidoja publiskās uzstāšanās un darba plānošanas prasmes, apguva bibliotēku mārketingu un aizstāvības stratēģiju. Liela uzmanība tika pievērsta projektizstrādei, ko daudzi Latvijas bibliotēku speciālisti jau  apguvuši pašmācības ceļā. Jaunās zināšanas bija iespējams nekavējoties izmantot praksē, jo līdz 2010.gada decembrim bija izstrādājami inovatīvi projekti, ko 2011.gadā varēs īstenot par BMGF līdzekļiem.


Vai Amerika joprojām ir bibliotekāru sapņu zeme, kur iespējams piepildīt pārdrošākās idejas, kur bibliotekāri nav elitārās kultūras darbinieki, bet sabiedrības dvēseles, kas pulcina vientuļos, atstumtos un krīzes piemeklētos, lai sniegtu viņiem patvērumu un piedāvātu problēmu risinājumus, veicina dažādu paaudžu pašizglītošanos katram pieņemamā un pieejamā veidā?


Mortensonu Centrā, bibliotēkās un sadzīvē iegūtajās atziņās dalīsies Kursīšu pagasta (Saldus novads) bibliotēkas – informācijas centra vadītājs Mārtiņš Lagzdons. 2009.gadā viņš absolvēja maģistra studiju programmu "Bibliotēkzinātne un informācija" Latvijas Universitātē, ir specializējies bibliotēku mārketingā. M.Lagzdons sniegs rosinošas rekomendācijas bibliotēkas tēla un pakalpojumu pilnveidei, salīdzinās akcentus Latvijas un ASV bibliotekāru izglītībā. Amerikas mazpilsētu publisko bibliotēku ikdienā ieskatīsies Ogres Centrālās bibliotēkas galvenā bibliogrāfe, pieaugušo lasītavas vadītāja Gaļina Sabļina, kas arī var lepoties ar akadēmisku izglītību un ievērojamu darba stāžu bibliotēku nozarē. Stāstījumu papildinās Latvijas bibliotekāru grupas vadītājas, aģentūras “Kultūras informācijas sistēmas” BMGF projekta koordinatores Inga Niedra un Līga Māsēna.


Uz tikšanos 2011.gada 19.janvārī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Baltajā zālē Tērbatas ielā 75, ceturtajā stāvā!

Ziņu sagatavoja:
Jana Dreimane
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku pētniecības un informācijas nodaļas vadītāja

Tagi: Gūtenberga galaktika