Ceturtdien, 15. novembrī, plkst. 14:00, Ministru kabinetā notiks Ministru kabineta balvas (MK balva) pasniegšanas ceremonija, kurā piedalīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis, valdības locekļi, Ministru kabineta Apbalvošanas padomes locekļi un Ministru kabineta balvas laureāti.
MK balvu pasniegs Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklei, habilitētajai vēstures zinātņu doktorei Ilzei Birutai Lozei par mūža ieguldījumu Latvijas arheoloģijā – akmens laikmeta pētniecību Eiropas kontekstā ``Neolīts Latvijas teritorijā``.

MK balvu pasniegs Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoram Andrim Vilkam par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas bibliotēku nozares attīstībā un informācijas un zināšanu sabiedrības veidošanā Latvijā.

Par izciliem sasniegumiem atskaņotāj mākslā, pārstāvot Latviju starptautiskā mērogā, Ministru kabineta balvu pasniegs pianistam Vestardam Šimkum.

Par mūža ieguldījumu latviešu literatūrā Ministru kabineta balvu pasniegs rakstniekam Zigmundam Skujiņam.

MK balvu pasniegs Latvijas Republikas 7. un 8. Saeimas deputātam, pensionāram Jānim Škaparam par nozīmīgu ieguldījumu demokrātiskas, tiesiskas Latvijas valsts attīstībā un rakstu krājuma ``Baltijas brīvības ceļš`` sagatavošanā.

Par mūža ieguldījumu medicīnā Ministru kabineta balvu pasniegs Valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību ``Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas`` Bērnu Ķirurģijas klīnikas ārstei Marijai Liepiņai.

1995. gada 8. augustā Ministru kabinets pieņēma nolikumu par MK balvu, ar kuru tika nodibināta MK balva par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās. MK balva ir naudas summa 5000 latu apmērā, Goda diploms un krūšu nozīme, to piešķir par darbiem, kas pabeigti iepriekšējā gadā, vai par nopelniem ilgākā laikposmā.

Ministri, Latvijas Pašvaldību savienība un sabiedriskās organizācijas var iesniegt Ministru kabineta Apbalvošanas padomei ierosinājumus un materiālus par MK balvas piešķiršanu.

No 1995. gada Ministru kabineta balvu pasniegta divpadsmit reizes, tā piešķirta 49 laureātiem individuāli, kā arī kolektīvā balva - Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim, Valsts akadēmiskajam korim ``Latvija``, korim ``Kamēr`` un Civillikuma komentāru izstrādes darba grupai.

MK balvas pasniegšanas ceremonija notiks MK ēkā, Brīvības bulv.36, III stāvā, Ministru prezidentu zālē.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Aivis Freidenfelds
Ministru kabineta preses sekretārs
E-pasts: prese@mk.gov.lv