Sākot ar šodienu, 12. novembri, tiek uzsākta visu Latvijas publisko bibliotēku darbinieku apmācība e-paraksta lietošanā, tādējādi aptuveni 1800 bibliotēku darbinieki iegūs zināšanas e-paraksta izmantošanā, kuras turpmāk paplašinās bibliotēkās pieejamo pakalpojumu klāstu. Domājot par to, kā aktivizēt e-paraksta izmantošanu Latvijā, "Corporate Solutions" kā e-paraksta pielietošanas eksperts uzskata – pēc šī projekta bibliotēku darbinieki iedzīvotājiem kļūs par labiem un visā Latvijā pieejamiem padomdevējiem.
SIA "Corporate Solutions" valdes priekšsēdētājs Aigars Ceruss atzīmē: "Pavisam nesen – šā gada oktobrī – apritēja gads kopš e-paraksta ieviešanas uzsākšanas Latvijā, un bibliotēku darbinieku apmācība ir pirmais nopietnais solis šī pakalpojuma iedzīvināšanā valsts reģionos. Latvijā turpinās reģionālā reforma, un līdz ar tās realizēšanu pieaugs arī valsts un pašvaldību sniegto elektronisko pakalpojumu loma iedzīvotāju apkalpošanā. Bibliotēkāru iegūtās zināšanas par e-paraksta iespējām un pielietojumu spēs sniegt atbalstu iedzīvotājiem šo pakalpojumu lietošanā."

E-paraksta apmācību projekts ietilpst kopējā bibliotēku darbinieku apmācības programmā, kuras mērķis ir – izglītojot Latvijas publisko bibliotēku darbiniekus e-paraksta lietošanā, panākt, lai Latvijas iedzīvotājiem, it īpaši valsts reģionos, arvien paplašinātos zināšanas un iespējas izmantot moderno informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas.

"Šis apmācību projekts būs nozīmīgs ieguldījums bibliotēku darbinieku izglītībā, un ieguvēji būs gan paši darbinieki, gan bibliotēku apmeklētāji. Ceram, ka līdz ar šī projekta realizāciju paplašināsies arī bibliotēku funkcijas – iedzīvotājiem, atnākot uz bibliotēku, bez jau tradicionālajiem bibliotēkas pakalpojumiem pavērsies iespēja izmantot e-paraksta pakalpojuma priekšrocības un neskaidrību gadījumā, protams, saņemt kvalitatīvu konsultāciju no bibliotēkas darbiniekiem," uzskata valsts aģentūras Kultūras informācijas sistēmas bibliotēku darbinieku apmācību projekta koordinatore Inga Niedra.

"Corporate Solutions" ir apmācību organizators. Tiek plānots, ka apmācību projekts ilgs 6 nedēļas, un katra bibliotēku darbinieka apmācībai tiks veltītas 4 akadēmiskās stundas. Apgūstot e-paraksta pielietošanu, bibliotēku darbinieki spēs ne vien paši ikdienā izmantot e-paraksta piedāvātās iespējas, bet arī konsultēt jebkuru iedzīvotāju – bibliotēkas apmeklētāju –, kas vēlēsies uzsākt šī pakalpojuma lietošanu.

Apmācību projekta ietvaros e-parasta lietošanā tiks apmācīti visi – kopumā ap 1800 Latvijas publisko bibliotēku darbiniekiem. Bibliotēku darbinieku apmācība notiks reģionālajos mācību centros, kas izveidoti Bila un Melindas Geitsu fonda līdzfinansētā Latvijas publisko bibliotēku modernizācijas projekta ietvaros.

SIA "Corporate Solutions" ir konsultāciju un risinājumu integrācijas pakalpojumu sniedzējs korporatīvajiem klientiem telekomunikāciju un informācijas komunikāciju tehnoloģiju jomā. Latvijas publisko bibliotēku darbinieku apmācība e-paraksta lietošanā būs jau otrā šāda veida apmācība, kuru organizēs "Corporate Solutions". SIA "Corporate Solutions" darbību sāka 2006. gada beigās. Uzņēmuma pastāvīgo klientu lokā ir vadošie finanšu un telekomunikāciju nozares uzņēmumi un virkne citu dažādu nozaru Latvijas lielo uzņēmumu, kā arī valsts un pašvaldību institūcijas.
 

Informāciju sagatavoja:
Jānis Jekševics
SIA "Corporate Solutions" sabiedrisko attiecību konsultants
Tālr.: 67686512; mob. tālr.: 28441228
E-pasts: janis.jeksevics@medijutilts.lv