Tērvetes sociālās aprūpes centrs pagājušās nedēļas nogalē saņēmis pēc augstskolas "Turība" studentu iniciatīvas ziedotās bērnu grāmatas. Turpmāk centra iemītniekiem būs pašiem sava neliela bibliotēka, kas arvien tiks papildināta.
Kopumā tika ziedotas vairāk nekā 130 dažādas bērnu grāmatas, kas paredzētas gan mazākajiem, kas burtiņus vēl nepazīst, gan tiem, kas jau lasa pašu spēkiem.
 
Jaunajā bibliotēkā būs arī viena unikāla grāmata. Tas būs Tērvetes sociālās aprūpes centra iemītnieku un bērnu rakstnieces Māras Cielēnas Tērvetē kopīgi radītā pasaka par lietutiņu Leonu. Grāmatu rotās arī pašu bērnu zīmētās ilustrācijas.
 
To sagatavos un vienā eksemplārā izdos "Turības" studenti.
 
Grāmatas Tērvetes sociālas aprūpes centram ziedoja gan studenti, gan izdevniecības "Liels un mazs" un "Jumava", kā arī Jāņa Rozes grāmatnīca, kas uzdāvināja bērniem arī kancelejas preces. Dāvanas mazajiem lasītājiem sarūpēja arī izdevniecība "Zīlīte un Ezis" un tulkotājs Ingus Liniņš.
 
Savukārt kārumus bērniem sarūpēja bāreņu biedrība "Saules bērni" un tās vadītāja Gunta Užane, kas sniedza lielu atbalstu projekta īstenošanā.
 
Lai notikums paliktu spilgtā atmiņā, fotogrāfs Dāvids Jukonis bērniem sarīkoja īstu fotosesiju, kas lielākajai daļai bērnu bija pirmā viņu mūžā. Liels bija bērnu prieks fotografēties arī ar ciemos atbraukušo krāšņo dinozauru.
 
Zināms, ka valodas un garīgās pasaules bagātināšanai interese par lasīšanu rosināma jau bērnībā. Īpaši svarīgi tas ir mūsdienās, kad grāmatai arvien biežāk nākas konkurēt ar datoru. Lai bērni iemīlētu grāmatas, svarīgi jau no mazām dienām viņus pieradināt pie lasīšanas kā noderīga un interesanta laika pavadīšanas veida.
 
Tāpēc Māra Cielēna kopā ar bērniem ne tikai radīja jaunu pasaku, bet arī stāstīja par grāmatu pasauli – kā grāmata top sākot no rakstnieka iedvesmas brīža līdz pat grāmatas nonākšanai grāmatu plauktā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Jolanta Adata
Tālr.: 29129302