23. oktobrī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis un divkārtējā olimpiskā čempione basketbolā Uļjana Semjonova Latvijas bibliotēkām dāvinās mācību grāmatas "Olimpiskā Ābece" 3000 eksemplārus.
Dāvinājuma nodošana notiks pulksten 13.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izstāžu zālē (K. Barona ielā 14, 2. stāvā). Ar LNB starpniecību grāmata tiks nogādāta vairāk nekā 800 Latvijas bibliotēkās.
 
Dāvinājumu pieņems LNB izpilddirektore Dzintra Mukāne un LNB Bibliotēku attīstības institūta direktore Anna Mauliņa.
 
""Olimpiskās Ābeces" izdevums pēc desmit gadiem pie lasītājiem atgriezies papildinātā un uzlabotā versijā. Tā ir kā dāvana Latvijas sportam, atzīmējot divdesmito gadskārtu kopš atjaunota LOK darbība Latvijā," informē Aldons Vrubļevskis.
 
Vrubļevskis arī norāda, ka: "Atjaunoto izdevumu lasīs jau cita jauniešu paaudze, kas dzimusi un augusi neatkarīgā Latvijā. Arī Latvijas sporta sasniegumi šajos gados krietni papildinājušies. Autori centušies veidot grāmatu tā, lai būtu interesanti jauniešiem un arī citiem sporta interesentiem."
 
Bez maksas vēl šīs grāmatas 3 eksemplārus saņems katra Latvijas skola.
 
"Olimpiskā Ābece" ir domāta kā rokasgrāmata un palīgs skolu jauniešiem, skolotājiem un sporta interesentiem. Grāmata palīdz izzināt un iepazīt olimpiskos notikumus Latvijā un pasaulē. Tajā ievietotie uzdevumi un konkursi rosinās skolēnus un skolotājus izmantot olimpiskās zināšanas kā atraktīvu izziņas avotu citu mācību priekšmetu apguvē.
 
Ar LOK atbalstu grāmatu veidoja — Guntis Keisels ("Diena"), Ilze Āķe-Vīksne (LOK), Aija Erta (LOK), Maruta Murovska (LOK, OSA), Irina Severikova (Rīgas 24. pamatskolas sporta skolotāja), Tija Tripāne (Rīgas 41. vidusskolas sporta skolotāja).
 
Grāmatas 72 lappuses ir bagātīgi ilustrētas. Par māksliniecisko noformējumu rūpējās mākslinieks Edgars Švanks.
 
Pie lasītājiem grāmata nonāks ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas un SOK "Olimpiskās Solidaritātes" finansiālu atbalstu.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Āķe-Vīksne
Latvijas Olimpiskās komitejas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 29445209