23. un 24. oktobrī, Krievijas Nacionālajā bibliotēkā Sanktpēterburgā norisināsies 9. starptautiskais Bibliotheca Baltica simpozijs "Piekļuve Baltijas jūras reģionam: kartes un citi informācijas materiāli par jūras piekrasti".
Konferencē piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Polijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas un Krievijas nacionālajām, akadēmiskajām un lielākajām publiskajām bibliotēkām. Runātāju vidū būs arī Zviedrijas Nacionālās bibliotēkas direktors Gunārs Sālins (Gunnar Sahlin), Somijas Nacionālās bibliotēkas direktors Kai Ekholms (Kai Ekholm), Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktors Andris Vilks, Krievijas Nacionālās bibliotēkas direktors Viktors Zaicevs.
 
Bibliotheca Baltica (BB) ir Baltijas jūras reģiona (BJR) bibliotēku asociācija, kas sevī apvieno 34 BJR nacionālās, publiskās un akadēmiskās bibliotēkas no visām 10 Baltijas jūras reģiona valstīm: Polijas, Vācijas, Dānijas, Zviedrijas, Somijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Norvēģijas. LNB direktors Andris Vilks ir ilggadīgs Bibliotheca Baltica dalībnieks. Ievēlēts tās pirmajā valdē par valdes locekli no 1994. līdz 1998. gadam, bet 2004. gadā uz četriem gadiem ievēlēts par asociācijas prezidentu. Šīs konferences laikā A. Vilks noliks savas prezidenta pilnvaras un tiks ievēlēts jauns BB prezidents.
 
Saite uz oficiālo konferences mājas lapu: http://www.nlr.ru/tus/20081023/eng/index.html.
 
Bibliotheca Baltica mājas lapa: http://baltica.lnb.lv/.
 

Informāciju sagatavoja:
Ināra Drulle
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Projektvadības un informācijas centra vadītāja
Tālr.: 67969141, 29387358