21. oktobrī plkst. 15.00, visās Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs skanēs Veras Singajevskas un Aijas Uzulēnas balss. Ar šādu akciju aizsākas audio grāmatu sērijas "Klausāmgrāmata" nonākšana bibliotēku plauktos.
" Visas bibliotēkas ir aprīkotas ar nepieciešamām tehnoloģijām, lai tie, kuri vēlas, literatūru var klausīties," apliecina RCB direktore Dzidra Šmita.
 
Rīt plkst. 15.00 RCB filiālē Brīvības ielā 49/53 bērnu lasītavā notiks tikšanās ar pazīstamo rakstnieci Māru Cielēnu, aktrisi un tulkotāju Aiju Uzulēnu un dzejnieci, sērijas " Klausāmgrāmata" producenti, Liānu Langu. Pasākumu vadīs Dzidra Šmita. " Bērniem un pusaudžiem būs interesanti salīdzināt, kā Aijas Uzulēnas balss skan " Garkājtētiņa" ierakstā un kā – bibliotēkas zālē. Tāpat klātesošajiem būs vienreizēja iespēja dzirdēt, kā Māra Cielēna pati lasa savas pasakas," stāsta Dzidra Šmita.
 
Plašsaziņas līdzekļos jau vēstīts, ka ar VKKF atbalstu audio formātā klajā nākušas pazīstamās rakstnieces Māras Cielēnas pasakas "Pulksteņu nakts gaitas". Tās ierunājusi leģendārā aktrise Vera Singajevska. Savukārt aktrise un tulkotāja Aija Uzulēna ierunājusi progresīvās amerikāņu rakstnieces Džīnas Vebsteres (1876-1916) leģendāro romānu vēstulēs "Garkājtētiņš." Ieraksts ir gandrīz četras ar pusi stundas ilgs, tādēļ tas pieejams mp3 formātā. Romānā aprakstīts kādas bārenes liktenis, par kuras izglītošanu uzņemas atbildību meitenei nepazīstams mecenāts, kurš uzskata, ka bārenei ir rakstnieces dotības. Viņa vienīgais lūgums ir ik mēnesi saņemt galvenās varones rakstītas vēstules par dzīvi koledžā. Ne viens vien atcerēsies Aijas Uzulēnas "Garkājtētiņa" lasījumu Latvijas radio. Šis ir jauns romāna audio ieraksts, domāts pusaudžiem un viņu vecākiem.

Māras Cielēnas pasaku diska klausītāju mērķauditorija ir gan pirmsskolas un pamatskolas vecuma bērni, gan viņu vecāki, jo tās pēc satura ir aizraujošas un arī filosofiskas.
 
2003. gadā Māras Cielēnas krājums "Pasakas" saņēmis augstāko atzinību – Gada balvu literatūrā.
 
"Kopš bērnu dienām Veras Singajevskas balss man saistās ar laimes izjūtu. Pavisam vienkārši: atskan šķelmīgi mīļa un apbrīnojami vitāla balss – un pieslēdz mani priekam. Kā Mocarta skaņdarbu pirmās taktis. Tikai tagad aptveru, ka šis "pieslēgums", iespējams, veicinājis manu tieksmi ar saviem darbiem iepriecināt citus. To, ka Vera Singajevska iedzīvinājusi manas pasakas, es uzskatu par dāvanu, negaidītu un, lai cik dīvaini neizklausītos, savā ziņā visu mūžu gaidītu. Tagad ir tā, it kā Ziemsvētku vecītis būtu izpildījis senu vēlēšanos, līdz ar to stiprinādams pārliecību, ka viņš ir..." priekā dalās rakstniece Māra Cielēna.
 
"Ārvalstīs tā ir plaši izplatīta prakse – klausīties augstvērtīgu literatūru. To iespējams darīt gan mājās un auto, gan sabiedriskā transportā, sporta klubā un citur. Diemžēl laika lasīšanai cilvēkiem paliek arvien mazāk. Veicot aptauju secinājām, ka daudzi labprāt klausītos jau pazīstamus sacerējumus un iepazītos ar jauniem literatūras darbiem," informē izdevniecības "Apostrofs" pārstāve, dzejniece Liāna Langa.
 
Sērijas "Klausāmgrāmata" sauklis ir: "Lasi ar ausīm!"
 
Divu pirmo sērijas "Klausāmgrāmata" projektu sadarbības partneri ir VKKF, Rīgas Centrālā bibliotēka un radio "Naba". Klausāmgrāmatu dizainu veidojusi māksliniece Ieva Dzintare, skaņu ierakstu režisors ir Olivers Tarvids.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Dzidra Šmita
Rīgas Centrālās bibliotēkas direktore