Rīga, 15. okt., LETA. Valsts kanceleja izstrādā normatīvos aktus, kas paredz Eiropas Savienības (ES) Informācijas aģentūras reorganizāciju un raksturīgāko funkciju pārņemšanu.
Tas tiek darīts, pildot premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) uzdevumu valsts pārvaldes efektivizēšanai un līdzekļu taupīšanai. ES Informācijas aģentūra ir maza aģentūra ar desmit štata vietām, un iecerēts, ka līdz nākamajam gadam tā tiks reorganizēta, daļu darbinieku un funkciju nododot Valsts kancelejai.
 
Dokuments vēl ir izstrādes stadijā, tomēr tas paredz, ka Valsts kanceleja pārņems raksturīgākās aģentūras funkcijas, piemēram, ES jautājumu koordināciju, komunikāciju ar sabiedrību, ES bibliotēkas uzturēšanu, diskusiju rosināšanu, kā arī sadarbību ar ES punktiem reģionos, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Ieva Aile.
 
Valdība par aģentūras reorganizāciju varētu lemt mēneša beigās.
 
Aģentūras preses sekretāre Dace Apsīte-Plezere aģentūrai LETA sacīja, ka aģentūra ir informēta par rosināto reorganizāciju. Aģentūra par premjera ierosinājumu informējusi savu Konsultatīvo padomi, kura patlaban gatavo savu viedokli par to.
 
Kā ziņots, "Klubs "Māja" - jaunatne vienotai Eiropai" atklātā vēstulē jau aicinājis Godmani rast veidus, kā efektivizēt ES Informācijas aģentūras darbību ekonomiskās krīzes apstākļos, nevis veikt tās reorganizāciju.
 
"Šobrīd sabiedrībā vērojams zems atbalsts gan ES, gan Latvijas valdībai. Tā pamatā lielākoties ir informācijas trūkums un sarežģītība, kas daudzējādā ziņā ir rezultāts valsts pārvaldes un politiķu nekoordinētajai komunikācijai par ES. Sabiedrības lielā neapmierinātība ar iepriekšējo valdību lielā mērā tiek skaidrota ar komunikācijas trūkumu no valdības puses," vērtē organizācija.
 
Pēc Apsītes-Plezeres teiktā, par ES Informācijas aģentūras reorganizāciju savu viedokli premjeram nosūtījusi arī Latvijas Jaunatnes padome un Latvijas Pensionāru federācija.
 
 
Lāsma Grundule LETA
Jānis Bagātais LETA
Copyright © LETA