Rīga, 14. okt., LETA. Vairāk nekā 80% no tiem, kas Latvijā izmanto internetu tiešsaistē, ir kādreiz skatījušies televīziju vai videoklipus internetā, liecina mediju aģentūras "Media House" un pētījumu kompānijas "Gemius" veiktais pētījums.
Savukārt 78% ir klausījušies tiešsaistes radio un 64% ir lasījuši dienas presi elektroniskā formātā.
 
Procentuāli vismazāk pārstāvēti tie lietotāji, kas ir lasījuši nedēļas un mēneša laikrakstus tīmekļa vietnēs, attiecīgi - 25% un 22%.
 
Pētījuma rezultāti liecina, ka 11% interneta lietotāju Latvijā nekad nav lasījuši dienas presi tradicionālā formātā, un 27% no tiem šajā formātā nekad nav lasījuši iknedēļas un ikmēneša žurnālus.
 
Latvijas interneta lietotāju piekļuve tradicionālajiem medijiem tiešsaistē ir atkarīga no vecuma. Jo jaunāki ir lietotāji, jo biežāk tie skatās televīziju vai video tiešsaistē, klausās radio vai lasa ikdienas presi elektroniskā formātā, secināt pētījumā.
 
Televīziju tiešsaistē internetā vecumā no 15 līdz 24 gadiem skatās katru vai gandrīz katru dienu 21% no lietotājiem, savukārt vecumā no 25 līdz 34 gadiem šādu respondentu ir 10%, un tikai 6% lietotāju ir vecumā no 35 gadiem un vairāk, kas ikdienā skatās šāda veida medijus.
 
Pētījuma rezultāti liecina, ka televīzijas vai videoklipu skatīšanās internetā ir atkarīga arī no dzimuma. No Latvijas interneta lietotājiem 79% sieviešu, bet 87% vīriešu ir skatījušies televīziju vai videoklipus tiešsaistē.
 
Pētījums ir daļa no izpētes projekta par vairākām Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm. Pētījums tika veikts, izmantojot uznirstošās ("pop-up") aptaujas, ko izlases veidā sniedza interneta lietotājiem, kuri apmeklēja dažādas Latvijas tīmekļa vietnes - "Delfi.lv", "Inbox.lv", "One.lv", "Reklama.lv".
 
Pētījums tika veikts laika posmā no šā gada 15. februāra līdz 30. janvārim, izmantojot bilingvālu aptauju. Pēdējais mērījums, izmantojot 1509 aptaujas, tika veikts Latvijas interneta lietotāju vidū vecumā no 15 gadiem un vairāk. Lai iegūtos datus varētu attiecināt uz visiem Latvijas tiešsaistes lietotājiem, interneta lietotāju atbildes tika analizētas ar analītiskās izsvēršanas metodi, izmantojot informāciju par tiešsaistes lietotāju sadalījumu pēc dzimuma, vecuma un tautības, kā arī par interneta lietošanas biežumu.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA