Rīga, 15. okt., LETA. Šodien no plkst. 9 līdz 18 pasta centrā "Sakta" Rīgā, Brīvības bulvārī, notiks VAS "Latvijas Pasts" organizētā dzejnieka Neredzīgā Indriķa 225 gadu jubilejai veltītās aploksnes speciālā zīmogošana.
Jubilejas aploksnē uz dzejnieka sacerēto darbu fona profilā attēlots Neredzīgais Indriķis, savukārt speciālajā zīmogā attēlots uzraksts "Dzejniekam Neredzīgajam Indriķim 225" un rakstnieka spalvaskāts. Jubilejas aploksnes un speciālā zīmoga autors ir Ģirts Grīva. Aploksnes tirāža ir 1500 eksemplāru.
 
Neredzīgais Indriķis dzimis 1783. gada 15. maijā Apriķu pagasta Elkulejās, bet miris 1828. gada 24. janvārī. Viņš dzīvoja dzimtzemnieku ģimenē, bija bez jebkādas skolas izglītības un piecu gadu vecumā zaudēja redzi. Strādāja par drēbnieku un kurpnieku, kā arī apguva dzejas tradīcijas.
 
Neredzīgais Indriķis bija pirmais latviešu dzejnieks, kura darbi tika publicēti. 1806. gadā iznāca dzejnieka dzejoļu krājums "Tā Neredzīgā Indriķa dziesmas" - 14 dzejojumi 2400 eksemplāru lielā metienā. Dzejojumi bija sacerēti pēc tā laika dzejnieku parauga. Neredzīgā Indriķa dzeja ir stipri reliģioza, tajā lielu lomu spēlē mīlestība, draudzība, dabas izjūta un racionālisma laikmetam neparasta emociju plūsma.
 
 
Līna Mašina LETA
Copyright © LETA