Latvijas Literatūras centrs, Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, Latvijas Grāmatnieku ģilde, izdevniecības un tipogrāfijas apvienojušās Latvijas nacionālajā stendā, lai no 15. oktobra līdz 19. oktobrim reprezentētu latviešu literatūru gadskārtējā Frankfurtes grāmatu tirgū.
Latvijas Literatūras centrs iepazīstinās ar latviešu literatūras tulkojumiem svešvalodās, izstādot grāmatas, žurnālus "Latviešu literatūra" angļu, vācu, franču, zviedru un krievu valodā, kā arī bukletus par ievērojamākajiem latviešu rakstniekiem angļu un vācu valodā.
 
Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju Frankfurtes grāmatu tirgū pārstāvēs vairākas vidējās un mazās izdevniecības, kas piedāvās savus jaunākos izdevumus. Tāpat tiks izstādītas grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele" 2007. gadā godalgotās skaistākās latviešu grāmatas. "Jāņa Baltvilka balvas" plaukts vēstīs par Latvijā izdoto bērnu un jauniešu literatūru. Grāmatu tirgus apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī Literatūras Gada balvu ieguvušās grāmatas.
 
Latvijas Grāmatnieku ģildi Frankfurtē pārstāvēs lielākās Latvijas izdevniecības - "Zvaigzne ABC" un "Jumava". No tipogrāfijām "Preses nams" un "Jelgavas tipogrāfija" varēs uzzināt par grāmatu iespiešanas iespējām Latvijā.
 
Latvijas nacionālo stendu 48 kvadrātmetru platībā veidojis gofrētā kartona uzņēmums "SIA Vējiem līdzi" Jāņa Merca vadībā, jau ceturto reizi Eiropas grāmatu tirgos pievēršot apmeklētāju uzmanību Latvijas stendam no dabai draudzīgā materiāla kartona izgatavotajām mēbelēm.
 
Šogad Frankfurtes grāmatu tirgus notiek jau 60. reizi, viesu valsts statusā ir Turcija.
 
Latvijas dalību Frankfurtes grāmatu tirgū atbalstījusi Latvijas Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Arita Gutāne
Latvijas Literatūras centrs