2007. gada 12. novembrī, plkst. 17:00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā viesosies dzejnieks un prozaiķis Andris Akmentiņš, kā arī jaunie autori Renāte Vilnīte un Arvis Viguls.
Tikšanās noritēs cikla "Sarunas tuvplānā: rakstnieki par dzīvi un literatūru" ietvaros. Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla (VKKF) fonds. Šī ir jau trešā reize, kad VKKF atbalsta šāda veida tikšanās. Bibliotēkā iepriekš viesojušies rakstnieki Anda Līce, Kārlis Vērdiņš, Ronalds Briedis, Andra Manfelde, Uldis Auseklis.
 
Dzejnieks, prozaiķis Andris Akmentiņš (Grīnbergs) dzimis Valmierā, bet bērnība un skolas gadu vasaras pavadījis Alūksnes rajona Alsviķu pagasta "Akmentiņu" mājās, kas devušas rakstnieka pseidonīmu.
 
A. Akmentiņš absolvējis Valmieras 5. vidusskolu, LU Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļu. Strādājis laikrakstā "Rīgas Balss", "Neatkarīgā Cīņa", izdevniecībā "Zvaigzne", Valsts reformu ministrijā. Kopš 1996. gada - strādājis reklāmas aģentūrā "Bates ADM", bet no 2006. gada A. Akmentiņš ir radošais direktors veikalā - noliktavā "DEPO", kā arī lasa lekcijas Latvijas Kultūras akadēmijā.
 
Rakstnieku Savienības biedrs kopš 1994. gada. Viņam iznākušas vairākas grāmatas, tapuši dziesmu teksti. Viņa dzeja tulkota angļu, somu, zviedru un dāņu valodās. A. Akmentiņš saņēmis vairākas literārās prēmijas: Klāva Elsberga dzejas balvu 1992. gadā, veicināšanas prēmiju 2. žurnāla "Karogs" un R. Gerkena romānu konkursā, izdevniecības "Preses nams" 2000. gada prēmiju par stāstu grāmatu "Siltāks kā asara" un 2002. gadā ikgadējo Prozas lasījumu galveno balvu.
 

Informāciju sagatavoja:
Iveta Ozoliņa
Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore
e-pasts: aluksne.bibl@inbox.lv