2008. gada 14. oktobrī, plkst. 15:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Baltajā zālē (Tērbatas ielā 75, 4. stāvā) notiks bibliotēkzinātnes un grāmatniecības vēstures diskusijkluba "Gūtenberga galaktika" sanāksme, kurā viesosies sešas LNB darbinieces, kas dalīsies iespaidos par Japānā pieredzēto.
Japāna. Vilinošā salu valsts Austrumāzijā. Ar citas rases, reliģijas, mentalitātes cilvēkiem. Ar senām, dziļi sakņotām tradīcijām. Ar augsti attīstītu zinātni, ekonomiku, kultūru.
 
No 2008. gada 25. augusta līdz 9. septembrim sešām LNB darbiniecēm to izdevās skatīt savām acīm. Pēc divu gadu sistemātiskas japāņu valodas apguves skolotāja Susumo Nakagavas vadībā. Pēc pamatīgas šīs zemes iepazīšanas neklātienē.
 
Ja jūs interesē kolēģu pieredzētais un piedzīvotais Kioto, Tokijā, Kobē, Narā, Nagojā, ja vēlaties uzzināt vairāk par Japānas Nacionālo bibliotēku (National Diet Library = Kokuricy Kokkai Toshoka), tās trim struktūrinsitūcijām (Tokijas galvenā bibliotēka, Kansai-kan of the National Diet Library, Starptautiskā bērnu literatūras bibliotēka), kolekcijām un pakalpojumiem (http://www.ndl.go.jp/en/service/index.html), ja gribat uzklausīt Rudītes Kalniņas, Irinas Žogotas, Daces Gasiņas, Dzintras Mukānes, Dainas Gaujas, Gunas Linkevičas vizualizēto stāstījumu un spilgtākos iespaidus par Japānu – nāciet uz kārtējo "Gūtenberga galaktikas" sanāksmi.
 
Uzzināsiet, vai iegūtās japāņu valodas un kultūrvēstures zināšanas bija noderīgas, cik viegli orientēties zemē, kur tūristus negaida, kā jūtas lasītāji Japānas Nacionālajā bibliotēkā, kādas pārdomas radušās pēc atgriešanās Latvijā.
 
Visi laipni gaidīti 14. oktobrī plkst. 15.00 Tērbatas ielā 75!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Aina Štrāle
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bibliotēku pētniecības un informācijas nodaļas galvenā bibliotekāre
Tālr.: 67312776