Dublina, 10. okt., LETA--BBC. Kāda Īrijas universitāte godinājusi indiešu izcelsmes britu rakstnieku Salmanu Rušdi, piešķirot viņam Džeimsa Džoisa vārdā nosaukto balvu.
Saņemot godalgu Dublinas "University College" universitātē, Rušdi atzina, ka Džoiss vienmēr viņam bijis izcilākais iedvesmas avots un ka tieši no Džoisa viņš mācījies "valodas pārdrošību".
 
"Mans mazais ieguldījums ir indiešu angļu valodas radīšana," studentiem sacīja Bombejā, tagadējā Mumbajā, dzimušais rakstnieks.
 
"Džeimss Džoiss laikam mani iedvesmojis vairāk nekā jebkurš cits rakstnieks. Saņemt viņa vārdā nosauktu balvu ir patiesi aizkustinoši. Esmu par to ļoti laimīgs," piebilda Rušdi, kurš pasākumā arī lasīja fragmentus no savas jaunākās grāmatas "The Enchantress of Florence".
 
Agrāko Džeimsa Džoisa balvas saņēmēju skaitā ir rakstnieks Bils Braisons, komiķis Vils Ferels un bijušais futbolists Gerijs Linekers.
 
Šā gada jūlijā Rušdi saņēma Bukera prēmijas īpašo jubilejas balvu, ar ko tika godināts, pēc lasītāju domām, labākais no līdz šim 40 prēmijas ieguvējiem.
 
 
LETA BBC
Copyright © LETA