Rīga, 10. okt., LETA. Nākamnedēļ, 15. oktobrī, notiks invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" un "Microsoft Latvia" veidotā "ePieejamības" centra atklāšana, aģentūru LETA informēja projekta "Atvērtās durvis" vadītāja Dace Rodziņa.
Centra mērķis ir sniegt informāciju par to, kā pielāgot datoru atbilstoši cilvēka individuālajām vajadzībām. Tajā būs iespēja apskatīt un izmēģināt dažādus atbalsta tehnoloģiju produktus, kas var palīdzēt cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem veiksmīgi strādāt ar datoru.
 
Lietotāji, darba devēji, skolu pārstāvji, sociālie darbinieki varēs saņemt konsultācijas par to, kādus iestatījumus veikt programmatūrā vai kādus informācijas tehnoloģiju produktus iegādāties.
 
Pasākumā piedalīsies īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Signe Bāliņa, "Microsoft Latvija" vadītājs Sandis Kolomenskis, "Aperiona" valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis un projekta vadītāja Dace Rodziņa.

Pasākumā būs iespēja apskatīt jaunizveidoto "ePieejamības" centru un vairāk uzzināt par tā darbību. Pēc svinīgās atklāšanas ministriju un valsts aģentūras "Tehnisko palīglīdzekļu centrs", nevalstisko organizāciju, pašvaldību, izglītības iestāžu pārstāvji tiks aicināti iesaistīties diskusijā.
 
"ePieejamības" centrs ir izveidots ar "Microsoft Unlimited Potential" programmas atbalstu projekta "Atvērtās durvis" ietvaros.
 
 
Kaspars Dzenis LETA
Copyright © LETA