2010. gada 24. novembrī Cēsīs (CATA kultūras namā, J. Poruka ielā 8) notiks Vidzemes novadu bērnu un skolu bibliotēku darbinieku 10. konference "Lasīšana - sabiedrības kopīga prioritāte"

Programmas projekts


Norises laiks plānots no plkst.10.00 – 16.00

Dalībnieku reģistrācija no plkst. 9.00

 

• Bibliotēku attīstības pamatnostādnes 2011. – 2015.gadam (Antra Sprudzāne, Gulbenes bibliotēkas direktore)

 

• Eurydice pētījums par lasīšanas veicināšanu Eiropā (Silvija Tretjakova, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja, Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja)

 

• Lasīšanas veicināšanas portāls un lasīšanas veicināšana Vācijā (Sibille Dezelārs, Gētes institūta Rīga informācijas centra un bibliotēkas vadītāja)

 

• Pētījuma "Latvijas publisko bibliotēku bērnu literatūras nodaļas un internets, tehnoloģijas un to ietekme uz sabiedrību" rezultāti (Ieva Kārkliņa, Socioloģisko pētījumu institūta pētniece)

 

• Problēmas un to risinājumi bērnu bibliotēkās (Iveta Krūmiņa, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāre)

 

• Vidzemes novadu bibliotēku darbinieku pieredzes apmaiņa un diskusija – darba plāna "Lasošā Vidzeme" izstrādei

 

• Konferences darba gaitā plānots izstrādāt un pieņemt rezolūciju "Lasītprasme kā prioritāte 2011.gadā"

 

Konferenci atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

 

Konferences dalības maksa Ls 7.00 (neieskaitot pusdienas).Var maksāt konferences dienā.

 

No katra bijušā rajona iespēja piedalīties 20 – 30 cilvēkiem ( 15 pašvaldību bibliotēku bibliotekāriem un 15 darbiniekiem no skolu bibliotēkām), tādēļ lūdzam apstiprināt Jūsu bibliotēku dalībnieku skaitu līdz 22. novembrim, zvanot pa tālruni 64122605; 29335459 vai atsūtot ziņu uz e-pasta adresi : bln@bibliotēka.cesis.lv

Ziņu sagatavoja:
Inese Majore
Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja

Tagi: Lasīšanas veicināšana, Konferences