Jelgava, 7. okt., LETA. Tukuma bibliotēka pārceļas uz jaunajām telpām Šēseles ielā 3, tāpēc bibliotēka uz laiku tiks slēgta.
Tukuma pašvaldībā aģentūru LETA informēja, ka sakarā ar pārcelšanos uz jaunajām telpām Šēseles ielā 3 no 13. oktobra Tukuma bibliotēka lasītājus neapkalpos. Par darba atsākšanu tiks paziņots turpmāk.
 
Jau ziņots, ka Tukuma bibliotēka šogad pārcelsies uz jaunām, labiekārtotām telpām Šēseles ielā 3, bijušā kino kluba "Grands" ēkas otrajā un trešajā stāvā, aģentūru LETA iepriekš informēja Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs.
 
Lēmumu par bibliotēkas pārvietošanu no pašreizējām telpām Tidaholmas ielā 1 uz jaunajām, nesen izremontētajām telpām Šēseles ielā pašvaldības deputāti pieņēmuši februārī. Lēmums paredz arī uz 15 gadiem slēgt telpu īres līgumu ar SIA "Ronis". Pašvaldībai telpu īre bibliotēkas vajadzībām izmaksās aptuveni 7000 latu mēnesī.
 
Pašvaldības deputāti izlēmuši, ka grāmatu krātuvei īrēt jaunas telpas 1200 kvadrātmetru platībā izmaksātu lētāk nekā remontēt jau esošās telpas vai bibliotēkai celt jaunu ēku. Patlaban bibliotēka atrodas nepiemērotās un šaurās - aptuveni 600 kvadrātmetru - telpās, ir sadalīta ēkas pirmajā un trešajā stāvā, bet otrajā stāvā atrodas prokuratūra.
 
Domes priekšsēdētājs skaidroja, ka pašvaldība veikusi iepirkuma procedūru jaunu mēbeļu un aprīkojuma iegādei bibliotēkai. Tukuma pilsētas pašvaldība bibliotēkas mēbeļu iegādei piešķīrusi 30 000 latu.
 
 
Andra Ozola LETA
Copyright © LETA