Rīga, 12. nov., LETA. No šodienas līdz 18. novembrim Latvijā jau desmito gadu notiks Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa, aģentūru LETA informēja Ziemeļu Ministru padomes birojā Latvijā.
Šā gada Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tēma ir "Sieviete Ziemeļvalstīs". Uzmanības centrā būs divu ievērojamu Ziemeļvalstu rakstnieču daiļrade - zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnes "Pepija Garzeķe" un "Ronja - laupītāja meita" tiks lasīta bērnu auditorijai un norvēģu rakstnieces Sigrijas Unsetes romāna "Kristīne Lavransa meita" fragmentus lasīs pieaugušie.
 
Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā Informācijas centra padomniece Ieva Hermansone ir Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas galvenā koordinatore, kas sadarbībā ar biedrību "Norden" nodrošina Latvijas bibliotēkas ar Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas informatīvajiem materiāliem - pastkartēm, plakātiem un ideju katalogu.
 
Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumi gan Latvijā, gan pārējās Baltijas valstīs katru rudeni norisinās jau kopš 1998. gada. To galvenā ideja ir apzināt Ziemeļvalstu kultūru un literatūru, un, iesaistot pasākumos arī Baltijas valstis, veicināt kultūras apmaiņu ziemeļu un Baltijas reģionā.
 
 
Lāsma Grundule LETA
Copyright © LETA