Tieši pirms 15 gadiem, 1993. gada 6. oktobrī, tika reģistrēts un nodibināts SIA "Apgāds Zvaigzne ABC". Savā dzimšanas dienā, 6. oktobrī, Apgāds Zvaigzne ABC dāvina lasītājiem 50% atlaidi visām Zvaigzne ABC izdotajām grāmatām.
Pirmoreiz Zvaigznes vārds minēts 1966. gadā, kad no Latvijas Valsts izdevniecības atdalīja vairākas redakcijas un jaunizveidoto vienību nosauca par izdevniecību "Zvaigzne".
 
Šobrīd Apgāds Zvaigzne ABC ir lielākais (pēc nosaukumu skaita gadā) grāmatu izdevējs Latvijā. Tā darbības virzieni ir daiļliteratūras, izziņas literatūras, bērnu literatūras un mācību grāmatu izdošana un tirdzniecība. Kopš dibināšanas Apgādu vada valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka. Pašreiz izdevniecībā strādā vairāk nekā 300 darbinieku.
 
Apgādam Zvaigzne ABC ir 15 grāmatu veikali: pieci – Rīgā, pārējie – dažādos Latvijas novados. Saviem lasītājiem Apgāds Zvaigzne ABC piedāvā arī grāmatu veikalu uz riteņiem – Grāmatbusu, kas izbrauc uz pasākumiem un gadatirgiem dažādās Latvijas vietās.
 
Apgādā darbojas Grāmatu klubs, kā arī ikvienam iespēja iegādāties grāmatas pa pastu.
 
Apgāds Zvaigzne ABC regulāri piedalās grāmatu un izglītības jomai veltītajās izstādēs Latvijā un citās valstīs: Baltijas grāmatu gadatirgos Viļņā un Tallinā, starptautiskajos Grāmatu gadatirgos Frankfurtē, Londonā, Boloņā un citur. Jau ilgus gadus Apgāda sadarbības partneri ir pasaulē populārie grāmatu izdevēji Dorling Kindersley, Usborne, Cornelsen, Tessloff, de Ballon un citi.
 
Katru gadu Apgāds izdod aptuveni 650 pirmizdevumus; piecpadsmit gadu laikā izdots vairāk nekā 5000 jaunu nosaukumu grāmatu, bet kopējais izdoto grāmatu eksemplāru skaits sniedzas pāri 50 miljoniem.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Vineta Tropiņa
Apgāda Zvaigzne ABC Reklāmas un mārketinga daļa