Ik gadu 26. septembrī Eiropas Savienības dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu. Par tradīciju kļuvušas arī pasākumu programmas, kuras ventspilniekiem, īpaši skolēniem, organizē Europe Direct informācijas centrs Ventspils bibliotēkā sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Savienības informācijas aģentūru, Ventspils Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju un citiem partneriem. Valodu dienai veltīto pasākumu mērķis ir veicināt svešvalodu apguvi. Šogad Valodu dienai Eiropā veltīti pasākumi Ventspilī norisinājās no 26. septembra līdz 3. oktobrim un tajos piedalījās gandrīz 300 dalībnieki.

Pirmajā no Valodu dienai veltītajiem pasākumiem vidusskolēni tikās ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā koordinatoru valodu jautājumos Ivaru Apini. Jauniešiem bija iespēja uzzināt interesantus faktus par Eiropas valodām, to zināšanu nozīmi, mācīšanās aktualitāti un tulkotāju darbu. Kā minēja lektors: "Valodu zināšanas veicina sapratni starp dažādām tautībām un kultūrām – ja es zinu kādu valodu, es spēju iejusties šīs tautas ādā un saprast, kā viņi raugās uz pasauli. Tas daudz ko izskaidro un paver jaunus apvāršņus." Skolēni ar labām valodu zināšanām tika aicināti piedalīties Eiropas Komisijas rīkotajā konkursā "Juvenes Translatores", kura laikā noskaidro labākos jaunos tulkotājus.


Divas dienas Ventspils Europe Direct informācijas centrā norisinājās Valodu dienai veltīta viktorīna desmito klašu komandām. Savu skolu pārstāvēja Ventspils 5. vidusskolas, Ventspils 1. ģimnāzijas, Ventspils 4. vidusskolas un Ventspils 2. vidusskolas komandas. Ventspils 6. vidusskolas komanda citu skolu vidū izcēlās ar lielāko līdzjutēju skaitu. Pirmajā dienā līderos izvirzījās 1. ģimnāzijas komanda, bet individuālajā cīņā uzvarēja Ventspils 1. ģimnāzijas 10.a klases skolniece Krista Ozoliņa. Otrajā viktorīnas dienā veiksmīgākā bija 4. vidusskolas komanda, bet individuālajās sacensībās pirmo vietu ieguva šīs skolas 10.a klases audzēknis Jānis Leitāns.


Valodu dienai veltīto pasākumu programmu noslēdza Ventspils Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas direktores Andras Konstes lekcija vidusskolēniem "Imants Ziedonis tulkojumos" un multimediju diska "Imants Ziedonis" prezentācija, kurā piedalījās vairāk kā 80 vidusskolēni.

 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Margarita Marcinkeviča
Ventspils bibliotēkas Galvenās bibliotēkas direktore
Projekta "Ventspils bibliotēkas Europe Direct informācijas punkts" vadītāja
Tālr.: 63623598
www.biblioteka.ventspils.lv