Ventspils, 2. okt., LETA. Ventspils muzejs sadarbībā ar SIA "Molips" un Digitālo centru izveidojis digitālu kalendāru "Šī diena Ventspilī...", kurš savu vietni ir atradis Ventspils portālā, aģentūra LETA uzzināja Ventspils pašvaldībā.
Kalendārs tapis, tiešā veidā balstoties uz Ventspils muzeja krājuma un zinātniskā arhīva materiāliem, un tā mērķis ir panākt muzeja krājuma materiāla, tostarp foto materiāla, daudzveidīgu izmantojumu un pieejamību plašākai auditorijai.
 
Digitālā kalendāra tapšanā viens no vecākajiem izmantotajiem dokumentiem ir tā sauktā Kursas dalāmā grāmata (1253.04.04.), kurā vācu ordeņa virsmestra vietnieks Livonijā vācu mestrs Sainas Eberhards un Kurzemes bīskaps Heinrihs sadala iekaroto Kursu. Dokuments ir būtisks, jo tas ir viens no retajiem rakstu avotiem, kurā tiek minēti daudzi vietvārdi, kas nemainītā veidā saglabājušies līdz mūsdienām un liecina par šo vietu cienījamo vecumu.
 
Digitālais kalendārs ir lielisks veids, kā pastāstīt par pilsētas un novada vēsturi mūsdienām atbilstošā veidā.
 
Projekts tapis, Ventspils muzeja Vēstures nodaļas vadītājai Stellai Lindenbergai sadarbojoties ar SIA "Molips" un Ventspils Digitālā centra darbiniekiem.
 
Kalendārs ir pieejams Ventspils portālā "www.ventspils.lv".
 
 
Linda Vītola LETA
Copyright © LETA