Viļņa, 30. sept., LETA--ELTA. Pazīstamajam latviešu tulkotājam Talridam Rullim 30. septembrī, tulkotāju aizgādņa Sv. Hieronīma dienā, Lietuvas Lietišķās mākslas muzejā tiks pasniegta Sv. Hieronīma prēmija, ko Lietuvas literatūras tulkotāju savienība nolēmusi viņam piešķirt par profesionāli un mākslinieciski tulkotiem lietuviešu literatūras darbiem un būtisku devumu lietuviešu literatūras popularizēšanā Latvijā.
Kā norāda portāls "Bernardinai.lt", Talrids Rullis ar tulkošanu no krievu, baltkrievu un ukraiņu valodām sācis nodarboties 1962. gadā, bet lietuviešu literatūras tulkošanā debitējis 1991. gadā.
 
"Tulkotājs valdzina ar savu vienkāršību un vienlaikus pārsteidz ar īpašu spēju pārliecināt prestižus apgādus izdot viņa tulkotās grāmatas un ar sevišķu jutīgumu pret valodas niansēm," raksta portāls, minot visai iespaidīgo Ruļļa tulkoto autoru klāstu, kurā ir gan Kazis Saja, gan Jurga Ivanauskaite, Ričards Gavelis, Rimants Šavelis, Sauļus Toms Kondrots, Romualds Granausks, Jons Meks un citi autori.
 
 
LETA
Copyright © LETA