Izstāde “Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai” Ventspilī
21.09.2018 Ziņa  

Ventspils Galvenajā bibliotēkā apskatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības veidotā Latvijas valsts simtgadei veltīta ceļojoša izstāde “Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai”.

Rīgā notiks globāls jaunatnes forums par medijpratību digitālo algoritmu laikmetā
21.09.2018 Ziņa  

Šogad no 24. oktobra līdz 31. oktobrim norisināsies Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa. Šīs UNESCO iniciatīvas ietvaros Latvija kļūs par vienu no tematiskās nedēļas vadošā notikuma – Jaunatnes foruma “Medijpratība algoritmu laikmetā: jaunatnes formula”– mājvietu.

Līdz piemērotāku telpu atrašanai slēdz Ozolnieku bibliotēkas apkalpošanas punktu Jaunpēterniekos
21.09.2018 Ziņa  Nozares informācija

Jelgava, LETA. Līdz piemērotāku telpu atrašanai šomēnes slēgts Ozolnieku novada bibliotēkas apkalpošanas punkts Jaunpēterniekos.

Latviskots IFLA Skolu bibliotēku vadlīniju otrais izdevums
21.09.2018 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centrs ir sagatavojis Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) Skolu bibliotēku vadlīniju 2. izdevuma tulkojumu latviešu valodā.

Latvijā viesosies portugāļu ilustrators un izdevējs Andrē Letrija
20.09.2018 Ziņa  

No 25. līdz 29.septembrim Rīgā viesosies portugāļu ilustrators, grāmatu autors un bērnu grāmatu izdevniecības Pato Lógico dibinātājs Andrē Letrija (1973). Vizīti organizē Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar bērnu grāmatu izdevniecību “Liels un mazs”.

Darbu atsāks RCB Ķengaraga filiālbibliotēka
20.09.2018 Ziņa  

2. oktobrī pēc telpu renovācijas Maskavas ielā 271a darbu atsāk Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Ķengaraga filiālbibliotēka.

Aicinām papildināt digitālo kolekciju "Zudusī Latvija"
19.09.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina atsaukties ikvienu, kura privātajā kolekcijā atrodamas Pērses upes un Daugavas ielejas fotogrāfijas un atklātnes no 20. gadsimta 20.–30. gadiem.

“Es nāku no Jelgavas” – tikšanās cikls ar ievērojamām personām, kas nāk no Jelgavas
19.09.2018 Ziņa  

Jelgavas pilsētas bibliotēku atbalsta biedrība “Libro” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas bibliotēku, godinot Latvijas simtgadi, organizē Jelgavas iedzīvotājiem pasākumu ciklu “Es nāku no Jelgavas” – tikšanās ar ievērojamiem cilvēkiem, kuru personības tapšanā un izaugsmē Jelgavai ir bijusi būtiska loma.

Aicinām septembrī svinēt valodu svētkus – notiek Eiropas Valodu dienas 2018 pasākumi
19.09.2018 Ziņa  

Latviešu valodas aģentūra aicina uz ikgadējiem valodas svētkiem – Eiropas Valodu dienas pasākumiem. Eiropas Valodu diena tiek svinēta 26. septembrī jau kopš 2001. gada. Četrpadsmito gadu šos pasākumus organizē un koordinē Latviešu valodas aģentūra, iesaistot daudzus sadarbības partnerus.

Literārā akadēmija atsāk darbu un aicina uz pasākumu
19.09.2018 Ziņa  

22.septembrī kultūrvietā "Kursas Putni", Kuģenieku ielā 5, ar jauno literātu un rakstītgribētāju tikšanos, kā arī kultūrizglītojošo pasākumu - dzejas un prozas vakaru patriotiskās skaņās "Baltijas jūra mūs vieno" - atsāksies Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) nodarbības.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv