Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā 2018.gada starptautiskais laureāts un nominācijas
16.07.2018 Ziņa  

Vasaras vidus jau ierasti iezīmējas ar īpašu notikumu bērnu literatūrā – Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas pasniegšanu, kas pulcē plašu interesentu loku. Tā ir jau stabila tradīcija, kas tiek uzturēta kopš 2005. gada.

Lietuvā jaunajā mācību gadā startēs skolēna "Kultūras pases" programma
16.07.2018 Ziņa  

Viļņa, LETA--BNS. Lietuvā parakstīta skolēna "Kultūras pases" koncepcija, kas paredz, ka skolēni kalendārā gada laikā kultūras un izglītojošu pasākumu apmeklēšanai varēs izmantot 15 eiro.

Izvēlies un nobalso par labāko un skaistāko bērnu grāmatu
13.07.2018 Ziņa  

"Delfi" sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi (IBBY Latvijas nodaļa), aicina piedalīties lasītāju balsojumā un izvēlēties pašu labāko un skaistāko bērnu vai jauniešu grāmatu, no šogad "Baltvilka balvai" nominētajiem darbiem.

Siguldas novada bibliotēka atver āra lasītavu
13.07.2018 Ziņa  

Siguldas novada bibliotēka ir atvērusi vasaras āra lasītavu pagalmā pie bibliotēkas, kur pieaugušajiem ir iespēja nesteidzīgi lasīt grāmatas un žurnālus svaigā gaisā vai arī izvēlēties kādu grāmatu līdzi ņemšanai no lasītavas "grāmatu namiņa". Savukārt bērniem tiek piedāvātas radošas papīra plastikas aktivitātes "Grāmatas māca darīt".

12. septembrī notiks konference “21. gadsimta bibliotēka”
11.07.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2018. gada 12. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks konference “21. gadsimta bibliotēka”. Konferenci organizē LNB Bibliotēku attīstības centrs sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā un Latvijas Bibliotekāru biedrību.

Izstāde “Filozofa Viļņa Zariņa mantojums Latvijas Universitātes Bibliotēkā”
11.07.2018 Ziņa  

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Dabaszinātņu bibliotēkā (Jelgavas ielā 1, Rīgā) no 2018. gada 10. jūlija līdz 20. septembrim skatāma izstāde “Filozofa Viļņa Zariņa mantojums Latvijas Universitātes Bibliotēkā”.

Aicina pieteikties maģistra studiju programmai “Pasaules mantojums un kultūras projekti attīstībai”
11.07.2018 Ziņa  Nozares informācija

Līdz 2018.gada 23.jūlijam iespējams pieteikties studijām 1. līmeņa profesionālajā maģistra studiju programmā "Pasaules mantojums un kultūras projekti attīstībai". Programma paredzēta bakalaura grādu ieguvušiem studentiem, kas studējuši vismaz trīs gadus, ANO aģentūru, ar kultūras mantojumu saistītu iestāžu un nevalstisko organizāciju darbiniekiem.

Jūlijs Ogres Centrālajā bibliotēkā
05.07.2018 Ziņa  Ogres Centrālā bibliotēka

Darba laiks un aktuālie pasākumi Ogres Centrālajā bibliotēkā jūlijā.

Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programmā tiks īstenoti 38 projekti
05.07.2018 Ziņa  

Mediju atbalsta fonda atklātu projektu konkursa "Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma" ietvaros Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) izveidotā ekspertu komisija valsts budžeta finansējumu lēmusi piešķirt 38 labāko projektu īstenošanai. Kopumā konkursā tika pieteikti 56 projekti.

Latvijas grāmatu ilustratores Rūta Briede un Gundega Muzikante viesosies Lielbritānijā
05.07.2018 Ziņa  

Jūlija sākumā ar platformas “Latvian Literature” atbalstu grāmatu dizainere, ilustratore un autore Rūta Briede viesosies Bredfordas festivālā,savukārt Oksfordā varēs apskatīt Latvijas mākslinieces un grāmatu ilustratores Gundegas Muzikantes veidoto “Upes instalāciju”.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv