Sākusies pieteikšanās starptautiskajai zinātniskajai konferencei
20.09.2019 Ziņa  

Līdz 2019. gada 14. oktobrim ikviens kultūras un mākslas fenomenu pētniecībā ieinteresētais tiek aicināts pieteikties dalībai Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Kultūras Krustpunkti XIII” un dalīties savu pētījumu rezultātos, secinājumos un ierosinājumos.

Pasaku rīti Baložu bibliotēkā
19.09.2019 Ziņa  Baložu pilsētas bibliotēka

Pelēkas debesis. Smidzina lietus. Tas nekavē 5.klašu skolēnus doties uz Baložu bibliotēku, lai piedzīvotu pasaku brīnumu. Pasaku rīti bija veltīti latviešu rakstnieka un folklorista Anša Lerha Puškaiša 160.dzimšanas dienai.

Atklātās nodarbības bērniem jeb “Open lessons” vasarā guvušas lielu popularitāti
18.09.2019 Ziņa  

Ludzas novada galvenajā bibliotēkā ik trešdienu valda īpaša rosība, šeit notiek atklātās nodarbības bērniem jeb “Open lessons”, kas tiek rīkotas projekta “Open up” ietvaros. Vasaras sezonā atklātās nodarbības piesaistīja rekordlielu apmeklētāju skaitu, kopā uz divām nodarbībām ieradās ap 88 bērniem!

Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju klubiņa informatīvo lekciju cikls dzīves kvalitātes uzlabošanai “Tver dzīvi!”
18.09.2019 Ziņa  

Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju klubiņa dalībnieki un citi interesenti tiek aicināti piedalīties lekciju ciklā dzīves kvalitātes uzlabošanai “Tver dzīvi!”. Lekciju ciklu organizē Jelgavas pilsētas bibliotēku atbalsta biedrība “Libro” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas bibliotēku.

Ceļojums no informācijas uz zināšanām: skolu bibliotēku nozīmīgums jaunajā izglītības modelī
17.09.2019 Ziņa  Nozares informācija

Sadarbība. Iniciatīva. Entuziasms. Šie trīs atslēgas vārdi vislabāk raksturo situāciju, kāda ir novērojama publisko bibliotēku 2017. un 2018. gada pārskatos (1), apskatot sīkāk sadarbību starp bibliotekāru un skolotāju.

Notiks Zemgales reģionālais seminārs "Bibliotēkas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs būvējam šo pasauli paši"
17.09.2019 Ziņa  Nozares informācija

2019. gada 2. oktobrī Jelgavas pilsētas bibliotēkā (Akadēmijas ielā 26, Jelgavā) notiks Zemgales reģionālais seminārs “Bibliotēkas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs būvējam šo pasauli paši”.

Aicinām piedalīties grāmatas "Jaunas bibliotēkas senās ēkās: izaicinājumi, pieredze, piemēri" tapšanā
17.09.2019 Ziņa  Nozares informācija

Laikā no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada februārim Berlīnes Humbolta universitātes Bibliotēku un informācijas zinātnes skolas studenti mācību projekta ietvaros plāno izdot rakstu krājumu “Jaunas bibliotēkas senās ēkās: izaicinājumi, pieredze, piemēri” (New Libraries in Old Buildings: Challenges, Experiences, Examples).

Jēkabpilī notiks 17. bibliotēku novadpētniecības konference
16.09.2019 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2019. gada 18.–19. septembrī Jēkabpilī notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Jēkabpils Galvenās bibliotēkas sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību organizētā 17. bibliotēku novadpētniecības konference. Viens no galvenajiem šī gada konferences tematiem – digitālais kultūras mantojums.

Tikšanās ar Annu Rancāni
16.09.2019 Ziņa  

Kopš 1965. gada 11. septembra, kad Rīgā Jāņa Raiņa 100. dzimšanas dienā norisinājās Dzejas dienu sarīkojums, tas kļuvis par ikgadēju publisku dzejas lasījumu tradīciju. Dzejas dienu pasākumi ir veids, kā popularizēt dzeju, kā arī godināt sava novada dzejniekus.

Kultūras ministrija aicina izvirzīt pretendentus Izcilības balvai kultūrā
16.09.2019 Ziņa  Nozares informācija

Izcilības balva kultūrā grafiskā identitāteKultūras ministrija (KM) aicina pieteikt pretendentus Izcilības balvai kultūrā. Izcilniekus apbalvojumam var izvirzīt juridiskas personas, valsts un pašvaldību institūcijas un nevalstiskās organizācijas, kuru darbība ir saistīta ar kultūras procesu nodrošināšanu, kā arī KM nozaru konsultatīvās padomes.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv