"Pilna doma" aicina Latvijas vidusskolēnus piedalīties konkursā
15.12.2017 Ziņa  

Mediju pratības iniciatīva "Pilna doma" aicina Latvijas vidusskolēnus piedalīties konkursā un radīt žurnālistikas darbus par kādu sabiedrībā aktuālu tēmu. Konkursa mērķis ir mudināt skolēnus praksē apgūt mediju pratību un darīt to kopā ar Latvijas labākajiem žurnālistiem.

Rakstniecei Lūcijai Ķuzānei pasniegts Kultūras ministrijas apbalvojums
15.12.2017 Ziņa  

13.decembrī Jēkabpils pilsētas bibliotēkas izstāžu zālē Jēkabpils Goda pilsonei, rakstniecei Lūcijai Ķuzānei svinīgi tika pasniegts Kultūras ministrijas apbalvojums- Atzinības raksts par mūža ieguldījumu Latvijas rakstniecībā un Jāņa Jaunsudrabiņa personības un literārā mantojuma pētniecībā, kā arī rakstnieces 90 gadu jubilejā.

"Latviešu oriģinālliteratūra Latvijas bibliotēkās"
15.12.2017 Ziņa  Kocēnu pagasta 1. bibliotēka

Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā līdz 10. janvārim apskatāma Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursa LNB izstrādātā projekta "Latviešu oriģinālliteratūra Latvijas bibliotēkās" grāmatu izstāde.

Tikšanās ar fokloristiem Ivetu un Vidvudu Medeņiem
14.12.2017 Ziņa  Baložu pilsētas bibliotēka

Sagaidot Ziemassvētkus, Baložu bibliotēkā viesojās folkloristi, radio ļaudis – raidījumu „Laikarata riti” un mīklu konkursa "Greizie rati" veidotāji un vadītāji Iveta un Vidvuds Medeņi, kas bija ieradušies latviešu tautastērpos. Pasākums notika UNESCO Stāstu bibliotēkas ietvaros, veicinot latviešu tautas tradīciju popularizēšanu un pārmantošanu.

Piltenē pasniegs balvas "Kultūras laiks"
14.12.2017 Ziņa  

19.decembrī plkst. 16.00 Piltenes kultūras namā notiks Ventspils novada kultūras darbinieku tikšanās "Brīdi pirms…", kurā piedalīsies kultūras un tautas namu vadītāji, bibliotekāri, Mūzikas skolas un Mūzikas un mākslas skolas pedagogi, arī amatieru kolektīvu vadītāji.

"Mansards" atvērs īslaicīgu divu dienu veikalu gleznainajā Alberta ielā
14.12.2017 Ziņa  

Turpinot tradīciju, apgāds "Mansards" decembra trešajā nedēļā rīko grāmatu tirdziņu ar ļoti īpašu piedāvājumu un cenām. Šoreiz savus lasītājus un viņu draugus aicinām uz Rīgas kluso centru - Alberta ielu 11, kur mājojam jau gandrīz gadu, taču šajās decembra divās dienās esam atraduši mājīgu veikaliņu izpārdošanas svētkiem.

Radošā darbnīca "Egļu bumbu gatavošana"
14.12.2017 Ziņa  Dobeles novada Centrālā bibliotēka

Radošā darbnīca "Egļu bumbu gatavošana"

Aizvien vairāk audiovizuālā satura industrijas pārstāvju iesaistās nelicencēta satura aprites ierobežošanā
13.12.2017 Ziņa  

Aizvien lielāks skaits audiovizuālā satura industrijas pārstāvju iesaistās nelicencēta satura aprites ierobežošanā, ziņojot Valsts policijai par pārkāpumiem un sniedzot tehnisku atbalstu.

Noteikts 2017. gada labākais jaunais tulkotājs
12.12.2017 Ziņa  

2017. gada 8. decembrī noslēdzās starptautiskā valodu uzņēmuma Skrivanek Baltic rīkotais ikgadējais konkurss Latvijas studentiem Labākais jaunais tulkotājs 2017, par kura laureāti kļuva Ekonomikas un kultūras augstskolas studiju programmas Tulkošana studente Velga Polinska.

Zigmunda Skujiņa romānu "Miesas krāsas domino" ar sajūsmu uzņem Itālijā
12.12.2017 Ziņa  

Decembrī Romā, Itālijā tika atvērts Zigmunda Skujiņa (1926) romāns "Miesas krāsas domino" itāļu valodā, to tulkojusi Margarita Karbonaro (Margherita Carbonaro). Grāmatu itāļu valodā ar Latvijas Rakstnieku savienības atbalstu ārvalstu izdevējiem izdevusi prominentā Milānas izdevniecība "Iperborea".
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv