Veiksmīgi aizvadīta konference "21. gadsimta bibliotēka"
18.10.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2018. gada 12. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika konference “21. gadsimta bibliotēka”. Konferenci organizēja LNB Bibliotēku attīstības centrs sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā un Latvijas Bibliotekāru biedrību.

Nacionālās enciklopēdijas drukātā sējuma atvēršanas tiešraidi varēs vērot internetā
18.10.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

18. oktobrī plkst. 16.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks Nacionālās enciklopēdijas drukātā sējuma “Latvija” atvēršanas pasākums. To tiešraidē varēs vērot sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv un LTV Ziņu dienesta Facebook kontā. Pasākumu vadīs Mārtiņš Ķibilds.

Lasītveicināšanas programma “Mūsu mazā bibliotēka” turpinās – Latvijā viesojas slovēņu ilustrators
18.10.2018 Ziņa  

No 21. līdz 23. oktobrim Latvijā viesosies slovēņu mākslinieks Damjans Stepančičs (Damijan Stepančič), kurš ilustrējis Petera Svetinas grāmatu “Brīnumu gredzens” (Liels un mazs, 2018).

Jelgavas pilsētas un novada ģimenes aicinātas pieteikties Ģimeņu sacensībām - “Bibliomāni”
18.10.2018 Ziņa  

25. novembrī Jelgavas pilsētas bibliotēka organizē Ģimeņu sacensības “Bibliomāni”. Aicinām pieteikties ģimenes, kuras ir gatavas pieņemt izaicinājumu un pārbaudīt savas prasmes, veiksmi un zināšanas dabaszinātņu un svešvalodu jomā, izpildot dažādus uzdevumus, vai vienkārši apgūt jaunas lietas un aktīvi pavadīt kopā brīvo laiku.

RCB grāmatu maiņas punkts Rīgas Grāmatu svētkos
17.10.2018 Ziņa  

No 19. līdz 21. oktobrim tradicionālajos Rīgas Grāmatu svētkos Kongresu namā darbosies Rīgas Centrālās bibliotēkas grāmatu maiņas punkts.

Latvijas Kultūras akadēmija piedāvā kursus "Muzeju digitālā komunikācija"
17.10.2018 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) līdz 28. oktobrim aicina muzeju darbiniekus pieteikties uz kursiem “Muzeju digitālā komunikācija”. Kursa apjoms ir 32 stundas jeb 2 kredītpunkti.

Dace Melbārde šodien pasniegs Kultūras ministrijas atzinības rakstus īpašiem nozares cilvēkiem
17.10.2018 Ziņa  

17. oktobrī Dace Melbārde pasniegs Kultūras ministrijas (KM) atzinības rakstus desmit izcilām nozares personībām par ievērojamiem sasniegumiem Latvijas kultūras dzīvē.

Andris Vilks: Pēc tīriem tirgus principiem grāmatām būs ļoti grūti izdzīvot
17.10.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

“Pēdējo gadu pētījumi rāda, ka četru, piecu gadu laikā ir strauji samazinājusies e-grāmatu iegāde. Tas liecina, ka daļa no tiem, kuri lasa grāmatas, ir atgriezušies pie iespiestajām grāmatām,” tā projekta “Bibliotēka” video intervijā atklāj Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks.

Rīgā viesosies igauņu rakstniece Lēlo Tungala
17.10.2018 Ziņa  

No 19. līdz 21. oktobrim Rīgā viesosies igauņu rakstniece Lēlo Tungala (Leelo Tungal), kura tiksies ar savas grāmatas “Biedrs bērns un lielie cilvēki” lasītājiem Rīgas Grāmatu svētkos Kongresu namā, kā arī piedalīsies filmu festivālā RIGA IFF. Festivāla programmā KIDS WEEKEND tiks izrādīta pēc “Biedra bērna” motīviem tapusī filma.

Baložu bibliotēkā viesojas dr.Igors Kudrjavcevs
17.10.2018 Ziņa  Baložu pilsētas bibliotēka

Siltā un krāsainā rudens sestdienā Baložu bibliotēkā pulcējās liels apmeklētāju skaits, jo bibliotēkas lasītājiem un draugiem bija brīnišķīga iespēja tikties ar speciālistu netradicionālajā medicīnā, pirmo ārstu Latvijā, kuram ir tiesības veikt Cigun (kustību un harmonijas māksla) apmācību Igoru Kudrjavcevu.
kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv