2010. gada 8. oktobrī, plkst. 17.00, festivāla "Dizains. Nākotne 2010" ietvaros Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu zālē, K. Barona ielā 14, tiks atklātas izstāde "Spānijas laikmetīgais plakāts kultūrai" un Jauno mediju kultūras centra RIXC izstāde "Māksla + Komunikācijas. Arhīvs"

Izstādes tapušas sadarbībā ar Dizaina informācijas centru. Izstādes papildina bibliotēkas sagatavotā ekspozīcija "Grafiskais dizains no LNB grāmatu krājuma".

 

Izstāžu zālē apskatāmā izstāde "Spānijas laikmetīgais plakāts kultūrai" aicina iepazīt interesantās un ilglaicīgās spāņu plakātu mākslas tradīcijas. Kaut Spānijā, tāpat kā citur pasaulē, plakātu kā reklāmas izteiksmes veidu aizstāj citi informācijas nesēji, tomēr ir nozares, kurās plakāts joprojām spēlē svarīgu lomu. Tā ir sociālā joma, vide un kultūra, kur plakāts ieguvis būtisku nozīmi kā dzīvs informācijas avots, kā arī palīdz izprast mūsu sabiedrības centienus, attīstību un sasniegumus.

 

Izstādē pārstāvēti 45 mākslinieku un grafiskā dizaina studiju darbi, kas sniedz pārliecinošu ieskatu par mūsdienu Spānijas plakāta saturisko slodzi un stilistiku.

 

Plakātu izstādi papildina Latvijas Nacionālā bibliotēkas sagatavotā izstāde "Grafiskais dizains no LNB grāmatu krājuma", kas mudina ikvienu gūt plašākas zināšanas par grafisko dizainu, ieskatīties tā tapšanas aizkulisēs, kā arī smelties radošu iedvesmu no krāšņām grafiskā dizaina vēstures grāmatām. Tādi ekspozīcijā piedāvātie izdevumi kā The Essential Principles of Graphic Design (Debbie Millman) vai What Is Packaging Design? (Giles Calver) sniedz vispusīgu informāciju par grafiskā dizaina tapšanu gan vienkāršam grafiskā dizaina interesentam, gan profesionālam māksliniekam, kā arī liek aizdomāties par grafiskā dizaina nozīmi ikdienā un sadzīvē. Toties respektablie AGI (Alliance Graphique Internacionale) un apvienības AREA katalogi izsmeļoši rāda grafiskā dizaina tagadnes un vēstures paraugus. Arī jaunākās grafiskā dizaina tendences atrodamas pagājušā gada Eiropas dizaina balvu laureātu apkopojumā (EDAWARDS 2009).

 

Savukārt Latvijas Nacionālās bibliotēkas Elizabetes ielas skatlogos Dizaina informācijas centrs piedāvā apskatīt "Jauno mediju kultūras centra RIXC" izstādi "Māksla + Komunikācijas. Arhīvs". Tā kā šogad "Jauno mediju kultūras centrs RIXC" jau divpadsmito reizi organizēja starptautisko jauno mediju kultūras festivālu "MĀKSLA+KOMUNIKĀCIJAS", atzīmējot savu piecpadsmito pastāvēšanās gadskārtu, RIXC piedāvā apskatīt dažādu gadu festivālu grafiskās identitātes, kas simbolizē radniecīgās saites starp jauno mediju mākslu, literatūru un dizainu.

 

Jauno mediju kultūras centra RIXC izstāde "Māksla + Komunikācijas. Arhīvs" Elizabetes ielas skatlogos apskatāma līdz 30.oktobrim, izstādes "Spānijas laikmetīgais plakāts kultūrai" un "Grafiskais dizains no LNB grāmatu krājuma" 2.stāva Izstāžu zālē apskatāma līdz 5. novembrim.

Ziņu sagatavoja:
Ieva Laizāne
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu nodaļas izstāžu organizatore
Tālr.: 67287459

Tagi: Izstādes