2010. gada 17. septembrī plkst.14:00, Ventspils Galvenajā bibliotēkā turpinot kinolektoriju "Viņpus kameras", tiks demonstrētas trīs filmas - režisores ir Lailas Pakalniņas īsmetrāžas spēlfilma "Ūdens" un dokumentāla filma "Leiputrija" un Nila Skapāna animācijas filma "Diversija", kuras režisors ir Nils Skapāns.

Filmas "Ūdens" varone Marija neatsakās no baseina apmeklējuma, kaut arī izskatās, ka neviens cits nepeld, un viņa tiek brīdināta par to, ka ūdens ir auksts. Taču, nokļuvusi ūdenī, Marija spiesta rēķināties ne tikai ar to, ka nav silti, bet arī ar citām savām sajūtām. Tostarp bailēm. Filmas varoņus atveido Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Irina Jegorova, Emīls Elnionis.

 

Dokumentālā filma "Leiputrija" stāsta par atkritumu izgāztuvi - vietu, par kuru mēs nekā negribam zināt, mēs labprāt izliekamies, ka šādu vietu vienkārši nav. Taču šajā šķietami nepievilcīgajā atkritumu tuksnesī mājo neskaitāmas dzīvas radības – kukaiņi, rāpuļi, putni un zīdītāji. Viņiem izgāztuve ir elitāra dzīvesvieta, kas saviem iemītniekiem piedāvā barību un siltumu visu gadu. Šī pārsteidzošā dzīvnieku pārpilnība lika mums paskatīties uz izgāztuvi pavisam citām acīm.

 

Animācijas filma "Diversija" ir stāsts par pingvīniem, par viņu "saliedēto" sabiedrību un vienoto domāšanu, par modi un bara instinktu. Tomēr galvenais varonis ir tas Pingvīns, kurš tiek uzskatīts par atkritēju. Viņš ir citādāks... Viņš domā pats ar savu galvu.

 

Kinolektorija viesis- skaņu režisors Anrijs Krenbergs, kurš stāstīs par skaņas nozīmi filmas veidošanā.  Kinolektoriju vada kino eksperte Ieva Pitruka.


Kinolektoriju finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


Ieeja bez maksas.

Ziņu sagatavoja:
Vija Baško
Ventspils Galvenās bibliotēkas Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 63623231