2007. gada 5. novembrī, plkst. 14:00 Rīgas Kara muzejā (Smilšu iela 20, Rīga) notiks grāmatas "Latvija - likteņa gaitās" un tās tulkojuma angļu valodā - "Latvia through the centuries" atvēršanas svētki.
Grāmatā apskatīts Latvijas liktenis, sākot no ledus laikmeta Eiropā līdz šai dienai. Īpaša uzmanība tiek pievērsta periodam, kad tika pasludināta Latvijas neatkarība (1918. gadā) un neatkarības atgūšanai 90-tajos gados. Šis ir vēsturisks apskats par Latviju.

2006. gada novembrī iznāca pirmais grāmatas izdevums. Pēc tās izdošanas tika ierosināts, ka šādu grāmatu vajadzētu izdot arī angļu valodā. Otrā izdevuma saturs ir papildināts un tā ir izdota arī angļu valodā.
 
Grāmatu atvēršanas svētku laikā notiks arī grāmatu dāvinājums. Grāmatu veidotāji nolēmuši šīs grāmatas 900 eksemplārus latviešu valodā dāvināt bibliotēkām.

Pēc dāvinājuma saņemšanas grāmatas ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bibliotēku konsultatīvā centra starpniecību tiks izplatītas Latvijas pašvaldību publiskajām bibliotēkām.
 

Informāciju sagatavoja:
Solvita Ozola
Bibliotēku konsultatīvais centrs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 67312807
E-pasts: solvita.ozola@lnb.lv