2010. gada 17. septembrī daugavpilieši un pilsētas viesi tiek aicināti uz Vienības nama atjaunošanas svinīgo ceremoniju. Pasākumu virkne veltīta Daugavpils vēsturiskā centra dominantei – Vienības namam sāksies Latgales Centrālajā bibliotēkā plkst.12:00 ar fotopārskata- izstādes atklāšanu "Vienības nams vakar un šodien".

 

Fotopārskats "Vienības nams vakar un šodien" stāsta par ēkas  metamorfozēm, kas notikušas gadsimtu mijā, un katrs izstādes apmeklētājs tās saskatīs vēsturisko un šodienas fotouzņēmumu salīdzinājumā.

 

Valsts arhitektūras piemineklis – Vienības nams  ir viens no izcilākajiem sava laikmeta arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Uzbūvēts pēc Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa ierosinājuma par ziedojumiem un valsts piešķirtajiem līdzekļiem. Pamatakmens likts 1936. gada 15. maijā, bet ēka iesvētīta un atklāta 1937. gada

19. decembrī. Namu projektējis arhitekts Verners Vitands, sintezējot labākās funkcionālisma un neoklasicisma arhitektūras īpašības.  

 

Kop& ; ; ;sca ron; 2005. gada notiek Vienības nama interjera atjaunošana. 2009.–2010.g. Daugavpils pilsētas dome ERAF programmā īstenoja renovācijas projektu "Daugavpils vēsturiskā centra dominantes – Vienības nama atjaunošana". Laikam ejot, Vienības nams ir mainījies izskatā un funkcionālajā piederībā, bet jau vairāk nekā 70 gadus tas pulsē pilsētas dzīves ritmā un, pateicoties savai arhitektoniskajai unikalitātei un ir  atvērts ikvienam pilsētniekam un Daugavpils viesim.

 

Vienības nama atjaunošanas ceremonijas programma:

 

12:00 – Fotopārskats "Vienības nams vakar un šodien". Izstādes atklāšana Latgales Centrālajā bibliotēkā.

 

16:00 – Svinīgās ceremonijas atklāšana un koku stādīšana pie Vienības nama (Daugavpils Teātris). Vienības nama apskate. Akcija: "Vienības nams Vienības laukumā" (Sadosimies rokās apkārt Vienības namam).

 

17:00 – Latviešu kultūras centra jauktā kora "Daugava", akordeonistu orķestra un Latvijas Nacionālās operas solistes Ilonas Bageles svētku koncerts Vienības nama koncertzālē.

 

18:30 – Valsts Daugavpils teātra izrāde.