Trešdien, 2008. gada 23. aprīlī, plkst. 15.00 Ventspils rajona Vārves bibliotēkā iedzīvotājiem būs iespēja tikties ar rakstnieci Daci Zvirbuli.
Ar šo tikšanos noslēdzas Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā Ventspils bibliotēkas projekta "Rakstnieks lauku bibliotēkā" realizācija, kura mērķis ir bagātināt Ventspils rajona kultūrvidi, celt reģiona bibliotēku pakalpojumu kvalitāti, veicināt lauku iedzīvotāju interesi par latviešu literatūru, tajā notiekošajiem procesiem.

Žurnāliste, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dace Zvirbule vienmēr ir gribējusi nonākt līdz literatūrai. Kādreiz viņai šķitis, ka žurnālistika būs īsākais ceļš līdz tai, bet dzīvē izrādījās – visgarākais. Viņas debija literatūrā ir apgāda "Valters un Rapa" 2005. gadā klajā laistais romāns "Man nav laika", kura galvenajiem varoņiem – parastiem cilvēkiem parastās situācijās svarīgāk par to, kas notiek, ir – kā tas notiek.
 
Tikšanās Vārves bibliotēkā būs reizē arī rakstnieces otrās grāmatas "Kad Ieva ir Ādams" atvēršanas svētki, kuru izdevniecība "Nordik" ir izdevusi šogad. Romāns ir daļēji dokumentāls stāstījums par Latvijā reti sastopamiem cilvēkiem, kuri veikuši dzimuma maiņas operācijas. Autore saka, ka grāmata ir vēstījums "cilvēkiem, kuriem sāpējis vai sāp šajā brīdī, bet vēl lielākā mērā tiem, kas sevi uzskata par pareiziem un normāliem un nosoda citādos".

Pasākumu bagātinās redaktora Jāņa Juškas stāstījums par apgādu "Nordik" un "Tapals" jaunākajām grāmatām, un apmeklētāji varēs iegādāties izdevniecību grāmatas par pazeminātām cenām.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas speciāliste darbā ar rajona bibliotēkām
Tālr.: 3627361