Jauna izstāde un iespēja neparastai mācību stundai bibliotēkā! Oktobrī Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītavā ikvienam interesentam piedāvājam seno mācību grāmatu izstādi „Uzdošanas galvā ko rēķināt” – 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma Latvijā izmantotas mācību grāmatas dažādu mācību priekšmetu apguvei.

Visu oktobri Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītavā ir apskatāma seno mācību grāmatu izstāde „Uzdošanas galvā ko rēķināt”. Šī izstāde varētu būt interesanta gan vecākajai paaudzei, kas, iespējams, atpazīs savas vai savu vecāku bērnības dienu mācību grāmatas, gan arī skolu jauniešiem, pedagogiem, bibliotekāriem un jebkuram apmeklētājam, kam interesē, no kādām grāmatām bērni mācījās agrāk.

 

Šeit aplūkojamas 19. gadsimta un 20. gadsimta sākumā Latvijā izmantotās mācību grāmatas dažādu mācību priekšmetu apguvei – valodas mācība, mūzika, ģeogrāfija, matemātika, vēsture u.c. Senākās grāmatas izdotas vēl vecajā drukā.

 

Izstādes kodolu veido bibliofila Jāņa Vilka seno mācību grāmatu kolekcija, kurā ir vairāk nekā 50 dažādu izdevumu. Izstāde ir papildināta ar agrāko laiku un mūsdienu mācību grāmatām no bibliotēkas krājuma. Izstādē ikvienam interesentam ir iespēja apskatīt tikai daļu J. Vilka kolekcijas mācību līdzekļu, taču, lai iepazītos ar plašāku izdevumu klāstu un to saturu, aicinām skolēnus, pedagogus un citas interesentu grupas pieteikties uz nelielu ekskursiju–bibliotekāro stundu Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītājas Baibas Īvānes-Kronbergas vadībā.

 

Tā būs iespēja saistošā veidā iepazīties ar dažādiem aizgājušo laiku mācību līdzekļiem un izmēģināt arī uz savas ādas, vai mācīties tā, kā agrāk, ir viegli vai grūti!

Lai pieteiktos uz ekskursiju-bibliotekāro stundu, aicinām sazināties ar Baibu Īvāni-Kronbergu pa tālruni 26367743 vai elektroniski baiba.ivane-kronberga@biblioteka.jelgava.lv