1. oktobrī 50 gadu pastāvēšanas jubileja apritēja Zaļenieku pagasta Ūziņu bibliotēkai.

Tagadējā Ūziņu bibliotēka dibināta 1969. gada 1. oktobrī un savu nosaukumu mainījusi trīs reizes –tā bijusi Ausmas ciema 3. bibliotēka (1969–1977). Mainoties ciemu robežām, ieguvusi nosaukumu – Zaļenieku ciema 2. bibliotēka (1977–1996), bet par Ūziņu bibliotēku kļuvusi 1996. gadā.

 

Sākumā bibliotēka atradusies Ūziņu Biedrību nama trešajā stāvā 15 kvadrātmetru lielā, caurstaigājamā telpā kopā ar kolhoza “Pavasaris” “sarkano stūrīti”. 1969. gadā no bibliotēku kolektora saņemtas 462 jaunas grāmatas, kuras šajā gadā izsniegtas netika, jo bija aizkavējusies grāmatu skapja izgatavošana. 1972. gada aprīlī bibliotēka pārcelta uz līdzās esošo pienotavas motormāju, kur tā atrodas joprojām.

 
Kopš bibliotēkas dibināšanas no 1969. gada 1. oktobra 40 gadu garumā par tās vadītāju strādājusi tagadējās vadītājas Gunitas Kulmanes mamma Ligita Strazdiņa. Pati Gunita bibliotēku vada 10 gadus.

 
G.Kulmane zina stāstīt, ka šī gan nav pirmā bibliotēka Ūziņos. Pirmā darbojusies jau 1849. gadā. Ziņas par šo bibliotēku jeb Ūziņu lasīšanas biedrību ir saglabājušās, pateicoties Jekstu māju saimniekam Mārtiņam Paulam, kurš savā piezīmju grāmatā bija pierakstījis visas izlasītās grāmatas. Par lasīšanu biedrībai bijis jāmaksā pusrublis, un drošības nauda arī bijusi pusrublis. Otrā bibliotēka 1882. gada rudenī bijusi atklāta nesen uzceltajā Ūziņu skolā. Trešā no 1923. gada darbojusies Ūziņu lauksaimniecības biedrībai piederošajā veikalā, kara gados tā izpostīta.


Saistībā ar jubileju bibliotēkā apskatāma plašāka materiālu izstāde par tās tapšanu un pastāvēšanu piecdesmit gadu garumā.


“Nekad nebiju domājusi, ka arī es kādreiz strādāšu bibliotēkā… 10 gadi paskrējuši vēja spārniem. Paveikts tiešām daudz, jo strādāju no visas sirds. Dažreiz pati brīnos, cik daudz interesanta šajā laikā noticis, ir sastapti tik daudzi fantastiski cilvēki (par to vislielākais prieks). Ir labi darīt darbu, kas patīk, dzīvot vietā, ko mīli, un visu laiku sastapt foršus cilvēkus,” gandarīta par darbu bibliotēkā ir tās vadītāja.

 

 

Autors: Agnese Leiburga

Izdevums: Zemgales Ziņas