2019. gada 18. augustā plkst. 15.00 rezidenču centrā "Susēja" notiks interneta žurnāla "Satori" autoru radošās vasaras nometnes lasījumi, kuros gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem būs iespēja noklausīties literāros darbus – prozu un atdzejojumus –, kas šīs nedēļas laikā tapuši "Susējā".

 
Šonedēļ, no 13. līdz 18. augustam, Aknīstes novadā, rezidenču centrā "Susēja" notiek jau septītā "Satori" autoru radošā vasaras nometne, kas šogad kopā pulcē ap 30 rakstnieku, dzejnieku un publicistu, tai skaitā arī jaunos autorus no Zemgales reģiona. Kā ierasts, nometnei ir vienota tēma, kas caurvij un dod ietvaru visiem nometnē topošajiem darbiem, šogad atslēgvārds ir "paģiras", kas izvēlēts aizvadītās Latvijas simtgades svinību kontekstā. Nometnes dalībnieki savas dienas "Susējā" pavada, darbojoties literārajās meistarklasēs, ko vada dzejnieks Kārlis Vērdiņš, rakstniece Inga Žolude, rakstnieks Pauls Bankovskis, dzejniece Agnese Krivade, kā arī nedēļas nogalē pievienosies aktrise Guna Zariņa, kas pasniegs uzstāšanās prasmes, un Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Kristiāna Doroščonoka un Katrīna Eihe. Nometnē tapušie darbi tiks apkopoti drukātā, ilustrētā literārajā izdevumā – "Satori" grāmatžurnālā Nr.4, kas grāmatnīcu plauktus sasniegs šī gada novembrī.


"Satori" publiskos literāros lasījumus "Susējā", kas vienlaikus būs arī "Satori" autoru radošās vasaras nometnes noslēgums, aicināts apmeklēt ikviens interesents. "Šī ir unikāla iespēja pirmajiem dzirdēt daudzsološāko un talantīgāko latviešu literātu svaigākos tekstus, kas tapuši pēc intensīva vienas nedēļas darba," uzsver "Satori" izdevēja Antonija Skopa.


Nometnes norise nebūtu iespējama bez AS “Latvijas valsts meži” un Valsts kultūrkapitāla fonda rīkotās Zemgales plānošanas reģiona "Zemgales kultūras programmas 2019" finansiāla atbalsta.


Papildu informācija:
Elizabete Lukšo-Ražinska
Tālr.: 29149186
E-pasts: elizabete@satori.lv

 


Interneta žurnāls "Satori" ir kultūras un patstāvīgās domas portāls, kura mērķis ir uzturēt augstus standartus kultūras patēriņa un dialoga jomā. 2013. gada augustā interneta žurnāls "Satori.lv” sāka jaunu tradīciju – "Satori" autoru radošo vasaras nometni –, ar nodomu katru gadu vienā vasaras nedēļas nogalē organizēt interneta žurnālā rakstošo autoru satikšanos Latvijas reģionos, papildus apzinot arī jaunus autorus nometnes norises reģionā. Līdz šim nometne ir notikušas Vilhelma Purvīša dzimtajās mājās "Vezjaužos" Taurupes pagastā, Liepājā, Ventspils Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs, rezidenču centrā “Serde” Aizputē un Mazirbes novada "Strautmaļos".


Biedrība "Ascendum" vieno idejas un cilvēkus, kas veido empātisku, izglītotu un pilsoniski aktīvu sabiedrību.