2019. gada 15. janvārī plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē (11. stāvā) tiks atklāta 2018. gada nogalē izdevniecības “Droši un Koši” paspārnē izdotā grāmata ģimenēm “Augstāk par zemi”. Tā vēsta par Rīgu un tās virsotnēm. To varēs izmantot gan kā ceļvedi Rīgas torņu iepazīšanai, gan kā uzziņu literatūru, bet vienlaikus tā ir arī saistoša lasāmviela bērniem. 

 
“Augstāk par zemi” ir izklaidējošs stāsts par kolorītu trīsbērnu ģimeni, kas apmeklē Rīgas virsotnes un, risinot savas privātās drāmas, daudz uzzina par Rīgas arhitektūru, vēsturi un dažādām jomām, kas saistītas ar attiecīgu namu funkcijām. 
Teksta autores ir kultūras žurnāliste Zane Volkinšteine, mākslas zinātniece Baiba Grīnberga un ilustrāciju autore Agnese Aljēna. Visas trīs radošā sadarbībā ir izveidojušas savu stāstu par Latvijas galvaspilsētu. 


Rīgas torņu kontekstā visbiežāk pirmie prātā nāk Vecrīgas baznīcu torņi, taču “Augstāk par zemi” autores piedāvā paraudzīties uz plašāku, dažādos laikos tapušu pilsētas panorāmu. No Rīgas pils torņiem līdz elektrostacijas tornītim pie Operas, no ugunsdzēsēju depo (ar Ugunsdzēsības muzeju turpat blakus) līdz observatorijas tornim, ūdenstorņiem, jūgendstila ēku spicēm un dažādām citām iespaidīgām vertikālēm. Grāmatā “Augstāk par zemi” vesels atvērums atvēlēts arī LNB ēkai jeb Gaismas pilij, tādēļ grāmatas atklāšanas pasākums notiks LNB korē.


Baiba Grīnberga, projekta idejas autore: “Šodienas bērni būs mūsu pilsētas veidotāji nākotnē, tāpēc šķiet svarīgi ģimenēs runāt par vidi, ko ar saviem darbiem un attieksmi veidojam. Pilsēta nerodas vienā dienā, tā ir paaudžu paaudzēs nodotais kultūras mantojums un mūsdienu attieksme gan pret vēsturi, gan to, kas top no jauna.” 


Mārtiņš Ķibilds, Latvijas Televīzijas raidījuma Atslēgas vadītājs: “Kad es biju mazs, mana pielūgsmes grāmata bija Zaigas un Māra Gaiļu  “Mēbeles jauniem cilvēkiem”. Es to dievināju. Zināju no galvas. Mani bērna piedzīvojumi ar šo vienu grāmatu atstājuši pēdas uz visu dzīvi. Arhitektūras pētīšana ir mans hobijs un darbs. Gudras grāmatas bērniem par arhitektūru netop bieži. Nešaubos – arī šajā kāds atradīs savu dzīves ceļa karti.”


Grāmatu izdevusi biedrība “Droši un Koši”, kas izglītojošas grāmatas piedāvā ģimenēm jau no 2013. gada. “Augstāk par zemi” iespējams iegādāties izdevniecības mājaslapā www.drosikosi.com, veikalos “Mr. Page”, “Muki”, “Mazā cilts” un grāmatnīcās visā Latvijā.

 

 
Papildu informācija:

Baiba Grīnberga

Projekta vadītāja

Tālr.: +371 29359502

E-pasts: baiba.grinberga@yahoo.com 

 

Izdevniecība „Droši un Koši”:

Kristīne Morozova

Tālr.: +371 29110510

E-pasts: drosikosi@gmail.com

www.drosikosi.com


Ilze Marga

Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāre

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tālr.: 67716040

E-pasts: ilze.marga@lnb.lv