Rīga, LETA. Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs kopā ar Āgenskalna apkaimes biedrības pārstāvjiem šodien plkst.11.00 apsekos bijušās bibliotēkas "Zvirbulis" ēku, lai lemtu par tās turpmāko izmantošanu un atjaunošanu.

Ēka atrodas Jaunatnes dārza teritorijā Lapu ielā 24 un tajā līdz šim darbojās Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka "Zvirbulis".


Tomēr ēka bija nepiemērota bibliotēkas mūsdienu standartiem un nebija ērta apmeklētājiem, kā arī tajā nebija iespējams nodrošināt atbilstošus darba un uzturēšanās apstākļus gan lasītājiem, gan bibliotekāriem. Tāpēc tika pieņemt lēmums par bibliotēkas filiāles slēgšanu. Šobrīd Rīgas pašvaldība meklē piemērotas telpas bibliotēkas darbības nodrošināšanai citviet Āgenskalna apkaimē.


Paredzēts, ka šodien ēku apsekos Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs kopā ar Āgenskalna apkaimes biedrības pārstāvjiem - Inesi Rozi, Ievu Niedru, Oto Ozolu, Robertu Kārkliņu, un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes ekspertu, arhitektu Pēteri Blūmu un Rīgas domes Īpašuma departamenta atbildīgiem būvniecības speciālistiem.