Valdība 13. novembrī apstiprināja Kultūras ministrijas (KM) sagatavoto Ministru kabineta noteikumu projektu „Par Latvijas Republikas valdības un Argentīnas Republikas valdības līgumu par sadarbību kultūras jomā.”

Līgums veicinās tiešu kontaktu nodibināšanu un sadarbību starp abu valstu kultūras iestādēm un sadarbību visās kultūras un mākslas jomās, kā arī audiovizuālajā nozarē. Līgums paredz kultūras jomā iesaistīto apmaiņu un dalību daudzveidīgās kultūras aktivitātēs, tostarp starptautiskos kultūras pasākumos, kas tiek rīkoti abās valstīs.


Līguma ietvaros paredzēta sadarbība starp abu valstu arhīviem, muzejiem, bibliotēkām un kultūras mantojuma aizsardzības iestādēm.


Līdz šim Latvijas kultūras nozares pārstāvju sadarbība ar Argentīnu ir bijusi visai epizodiska – argentīniešu režisori ir sadarbojušies ar teātra festivāla Homo Novus veidotājiem (Mariano Pensotti 2007. gadā), Latvijas Nacionālajā operā un baletā iestudējuši baleta viencēlienu (horeogrāfs Maurisio Vainrots 2009. gadā), atsevišķi kolektīvi un izpildītāji piedalījušies mūzikas un baleta festivālos Latvijā. Latviešu mākslinieks Kaspars Lielgalvis 2008. gadā ir piedalījies izstādē Argentīnā.


Argentīna ir viena no vadošajām Dienvidamerikas valstīm, kurai ir izveidojušās vēsturiski nozīmīgas ekonomiskās un kultūras attiecības ar Eiropas Savienību. Noslēguma stadijā ir ES un Mercosur valstu, kurā ietilpst arī Argentīna, sarunas par Asociācijas līguma noslēgšanu, kas paredzēs brīvo tirdzniecību starp abu bloku valstīm. Attīstoties ES un Latīņamerikas valstu dialogam, īpaši svarīgi ir pilnveidot Latvijas divpusējās attiecības ar reģiona valstīm. Argentīna ir arī G-20 valsts ar pārliecinošu ilgtermiņa sadarbības potenciālu, tādēļ ir īpaši nozīmīgi attīstīt Latvijas un Argentīnas sadarbību, tai skaitā kultūrā, kas nodrošinās divpusējā dialoga īstenošanu un Latvijas ilgtermiņa interešu īstenošanu reģionā.

 

 
Informāciju sagatavoja:

Lita Kokale

Kultūras ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr.: 67330343, 26469946

E-pasts: Lita.Kokale@km.gov.lv

Tagi: Kultūra, Sadarbība