2018. gada 30. maijā plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītavā (Mūkusalas ielā 3, M stāvā) sadarbībā ar Latvijas Jauno zinātnieku apvienību notiks lekcija "Pilsoniskā izglītība: Kādi esam patiesībā?". Lekciju vadīs Latvijas Universitātes (LU) pētniece un docētāja Ireta Čekse. Ieeja bez maksas.


"Neviena valsts nevar attīstīties, ja tās pilsoņi ir mazizglītoti", sacīja pirmais vienlīdzīgās demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais Dienvidāfrikas prezidents Nelsons Mandela. To apliecina arī starptautiskā salīdzinošā pilsoniskās izglītības pētījuma (IEA ICCS 2016 – International Civic and Citizenship Education) rezultāti, proti, labklājības valstīs ir ievērojami lielāks pilsoniski kompetento skolēnu īpatsvars.
Cik pilsoniski kompetenti ir Latvijas skolēni salīdzinājumā ar Somiju, Igauniju, Krieviju, Lietuvu, Dāniju, Zviedriju? Kāds ir Latvijas skolēnu viedoklis par dzīvi valstī un sabiedrībā? Cik droša valsts ir Latvija? Lekcijā būs iespēja rast atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.


Ireta Čekse ir LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Izglītības pētniecības institūta pētniece un docētāja, kuras zinātnisko interešu lokā ir pilsoniskās izglītības, sabiedrību un izglītības kopsakarību pētniecība. I. Čeksei ir vairāk nekā desmit gadu pieredze starptautiskajā salīdzinošajā pētniecībā, doktorantūras studiju ietvaros studējusi Arhus Universitātē, Dānijā. Pašlaik pētniece studē LU pēcdoktorantūrā (projekta nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/020), padziļināti pētot pilsoniskās izglītības līmeņa sakarības ar vērtību un drošības aspektiem.
 
*Pasākumā iespējama filmēšana un fotografēšana. Šie materiāli var tikt ievietoti sociālajos tīklos un citās publiskās tīmekļa vietnēs. Ja pret to iebilstat, lūdzam informēt pirms pasākuma.
 
Papildu informācija:

Augusts Zilberts

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv

Tālr.: 26472501