7. decembrī, Eiropas Savienības (ES) Kultūras foruma ietvaros tika atklāts 2018. gads kā Eiropas Kultūras mantojuma gads.

Eiropas Kultūras mantojuma gads ir iecerēts ar mērķi mudināt plašāku cilvēku loku atklāt un iepazīt Eiropas kultūras mantojumu un stiprināt izjūtu, ka esam piederīgi kopīgai Eiropas ģimenei.

 

Visa gada laikā neskaitāmi notikumi visā Eiropā būs veltīti tam, lai mudinātu Eiropas kultūras mantojumā dalīties un novērtēt to kā kopīgu resursu, lai uzlabotos izpratne par kopīgu vēsturi un bagātībām, lai cilvēki labāk izjustu piederību Eiropai un lai Eiropas kultūras mantojums tiktu labāk sargāts, saudzēts, lietots, izprasts un popularizēts.


Piesakies Mantojuma gada pasākumiem - aizpildi veidlapu ar savu ieceri. Ja iecere atbildīs Mantojuma gada mērķiem, tā tiks iekļauta Mantojuma gada oficiālo pasākumu sarakstā. Eiropas Kultūras mantojuma gada nacionālā koordinatore Latvijā ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Kultūras mantojuma politikas daļas vadītāja Baiba Mūrniece, tālr 67326602, baiba.murniece@mantojums.lv.


Eiropas Kultūras mantojuma gada mājas lapa Latvijā: http://mantojums2018.lv/  


Šobrīd jaunākā informācija par Eiropas Kultūras mantojuma gadu pieejama Eiropas Komisijas mājas lapā ŠEIT

Tagi: Kultūras mantojums, Eiropas Kultūras mantojuma gads, Eiropas kultūras mantojums