Noslēdzies Ventspils bibliotēkas sadarbībā ar Ventspils Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju izsludinātais literārais konkurss "Kurzemes prozas lasījumi 2017", kas notiek festivāla "Prozas lasījumi 2017" ietvaros.

Konkursam savus darbus iesūtījuši 18 autori. Konkursa žūrija, kuras sastāvā ir literātes Gundega Repše, Laimdota Sēle, Kristīne Ulberga, Ieva Rupenheite un Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura, noteiks autorus, kurus uzaicinās dalībai "Kurzemes prozas lasījumos 2017". Autorus par to informēs personīgi un viņu vārdus izziņos Ventspils bibliotēkas tīmekļa vietnē www.biblioteka.ventspils.lv un Ventspils Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas tīmekļa vietnē www.ventspilshouse.lv. "Kurzemes prozas lasījumi 2017" norisināsies 25.novembrī plkst. 12.00 Annas ielā 13, Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājā.


Galvenā balva ir iespēja piedalīties festivālā "Prozas lasījumi", kas norisināsies no 5. – 10.decembrim Rīgā.


Pasākuma laikā Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētāja 1. vietnieks infrastruktūras jautājumos Jānis Vītoliņš pasniegs domes piešķirtās ikgadējās izcilības stipendijas literatūrzinātniecei Gundegai Grīnumai un dzejniecei Kristai Annai Belševicai. Izcilības stipendija paredz 4 nedēļu rezidenci Rakstnieku mājā, kā arī 500 EUR pēc nodokļu nomaksas. 


"Kurzemes prozas lasījumi" šogad norisināsies jau astoto reizi. 2016. gadā "Kurzemes prozas lasījumu" konkursam savus darbus bija iesūtījuši 17 autori. Galveno balvu un tiesības piedalīties "Prozas lasījumos" Rīgā ieguva liepājniece Linda Skranda par stāstu "Zvans".

 

 
Informāciju sagatavoja:

Vija Baško

Ventspils Galvenās bibliotēkas 

Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja

E-pasts: vija.basko@ventspils.lv

Tālr.: 63623231

Tagi: Prozas lasījumi 2017, Kurzemes prozas lasījumi 2017