Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvokli-muzejs sadarbībā ar Aleksandra Čaka biedrību aicina pieteikt pretendentus Aleksandra Čaka balvai.

Aleksandra Čaka balva tiek pasniegta divās nominācijās:

  • par mākslinieciski augstvērtīgu, novatorisku Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, arhitektūrā, grāmatniecībā, dizainā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā;
  • par nozīmīgu veikumu Aleksandra Čaka daiļrades izpētē, saglabāšanā, popularizēšanā vai tulkošanā.

 

Pieteikumus aicinām iesniegt, aizpildot pieteikuma veidlapu Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā Rīgā, Lāčplēša ielā 48 - 14 līdz 2017. gada 15. septembrim (ieskaitot). Muzeja darbalaiks: otrdien - sestdien 11.00 - 17.00, svētdien, pirmdien - slēgts. Tālrunis uzziņām 67105942 vai e-pasts: caks@riga.lv.

 

Aleksandra Čaka balva pirmo reizi tika pasniegta 2001. gadā - dzejnieka 100. dzimšanas dienā. Reizi divos gados balvas tiek pasniegtas par ieguldījumu Aleksandra Čaka personības un daiļrades izpētē un popularizēšanā, kā arī Rīgas pilsētas tēla mākslinieciski augstvērtīgā interpretējumā. Aleksandra Čaka balvas autors ir tēlnieks Andris Vārpa. Balvas pasniegšanas ceremonija pulcē interesentus un piesaista dzejnieka Aleksandra Čaka personības un daiļrades izzināšanai arvien jaunus cilvēkus.

 

Par balvas laureātiem kļuvuši daudzi ievērojami kultūras darbinieki - dzejnieki Jānis Rokpelnis un Uldis Bērziņš, aktieri Imants Skrastiņš un Artis Robežnieks, fotogrāfe Māra Brašmane, mākslinieks Pāvels Šēnhofs, komponists Uldis Stabulnieks, mākslinieks un dzejnieks Andris Breže, rakstnieki Zigmunds Skujiņš, Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla, literatūras zinātniece Andra Konste, tulkotāji Rauls Čilačava un Aksīnija Mihailova u.c.

 

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis - muzejs. Lāčplēša ielā 48 - 14.

Darba laiks: Otrdienas - Sestdienas no 11.00 līdz 17.00; brīvdienas - svētdienās, pirmdienas.

 

 

Papildu informācija:

Antra Medne

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis - muzejs

Tālr.: 67105942; 28359901

E-pasts: antra.medne@riga.lv

www.cakamuzejs.riga.lv

Tagi: Aleksandra Čaka balva, Aleksandrs Čaks, Apbalvojumi