Trešdien, 31. maijā, Jūrmalā svinēti spāru svētki Jūrmalas Mūzikas vidusskolai un Jūrmalas Centrālajai bibliotēkai. Ēkām uzbūvēti to augstākie punkti, un tās jau ieguvušas savu apveidu. Ēkas kopā ar 2015. gadā celto Jūrmalas Mākslas skolu veidos Dubultu kultūras un izglītības centru.

Dubultu kultūras un izglītības centra izveide uzsākta, lai izveidotu pilsētas kultūras un sabiedriskās dzīves norišu centru - lai izveidotu vietu, kur jaunajiem jūrmalniekiem attīstīt savus talantus un izglītoties.

 

Mūzikas vidusskolas jaunajai ēkai paredzēti četri stāvi. Vislielākā telpa - koncertzāle - būs izvietota ēkas vidusdaļā, kuru no visām pusēm aptvers pārējās telpas. Koncertzāles apjoms ēkas vidusdaļā plānots vairāk nekā 15 metru augstumā un kalpos arī kā arhitektonisks akcents. Pirmajā stāvā būs kamerzāle ar amfiteātri, plašs vestibils, mācību klases, bibliotēka ar lasītavu, ģērbtuves māksliniekiem, administrācijas telpas, kā arī ierakstu studija. Otrajā, trešajā un jumta stāvā būs izvietotas mācību klases, no jumta stāva plānota izeja uz āra terasēm.

 

Bibliotēka tiek būvēta, pilnībā pārbūvējot kādreizējās Murjāņu sporta skolas ēkas. Jaunā bibliotēkas ēka būs divos stāvos. Tajā atradīsies arī pilsētas bērnu bibliotēka, ēkā būs plašas lasītāju reģistrācijas telpas, grāmatu krātuve, periodikas lasītavas, datorlasītavas, klusās lasītavas individuālam darbam un bērnu apkalpošanas zona ar datorlasītavu un pasaku istabu vismazākajiem apmeklētājiem. Bibliotēkā būs daudzfunkcionāla zāle, kur varēs rīkot tikšanos ar rakstniekiem, lasītāju interešu pulciņus, grāmatu prezentācijas, bibliotekāru apmācības.

 

Dubultu kultūras un izglītības centra būvniecību, ko veic personu apvienība SIA "RE&RE" un SIA "RERE MEISTARI", jāpabeidz līdz 2018. gada maijam; būvniecības izmaksas plānotas 6,31 milj. eiro apjomā. Dubultu kultūras un izglītības centra būvniecība tiek veikta par pašvaldības budžeta līdzekļiem.

 

Dubultu kultūras un izglītības centra projektu izstrādāja "Skonto būve" arhitektu birojs. Būvuzraudzību veic SIA "Forma 2". Projektējot jauno apbūvi, visām trim kompleksa ēkām plānots stilistiski vienots dizaina risinājums. Projektā paredzēts maksimāli saglabāt meža veģetāciju, kā arī teritorijas vidū esošo ozolu rindu. Teritorijas centrālajā daļā tiks saglabāts un iekopts ābeļu dārzs un izveidota labiekārtota atpūtas zona ar laukumiem un soliņiem.

 

 

Papildus informācija:

Zane Leite

Jūrmalas pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr.: 22029209

E-pasts: zane.leite@jurmala.lv

Tagi: Bibliotēku ēkas, Jūrmalas Centrālā bibliotēka